Головна / Суспільство / Сім’я Савок – взірець української родини

Сім’я Савок – взірець української родини

5c7f04fbc4b882744ae114d6e9673f7430 жовтня в приміщенні бібліотеки ім. Затонського відбулася презентація одразу двох книг, двох письменниць – матері та доньки, Ірини та Мар’яни Савок. В рамках даної презентації це уже п’ята зустріч у Тернополі.

Для Мар’яни Савки збірка поезій “Пора плодів та квітів” є уже дванадцятою книгою. “Поезія Савки – втілення жіночності, завжди сповненої взаємовиключними речами одночасно: тонким натяком прозорими фігурами умовчання і приголомшливо відвертими одкровеннями освідчень. Для читачів, які вже встигли втомитися від цинізму і бездушного прагматизму нового часу, ця “Пора плодів і квітів” буде ностальгійним дороговказом до світу почуттів, які не бояться бути романтичними, сентиментальними і меланхолійними, добре знаючи про свою старосвітськість і вищість” – оцінив збірку Констянтин Москалець.

Для Ірини Савки книга “Осиний мед дикий” стала першим доробком. Як сказала сама авторка: “Пізні діти найбільш люблені”. Дружина Ореста Савки, заслуженого діяча мистецтв України, актора, режисера, краєзнавця, культурного і громадського діяча. Пропустивши вперед чоловіка і доньку, стала для них опорою, взірцем української дружини і матері.

Марія Матіос про авторку та книгу відгукнулась так: “Очевидно, Ірині Савці йдеться про одне, найважливіше з її точки зору – зафіксувати профіль часу, в якому вона живе: від колючих різдвяних снігів дитинства із “предвічним Богом” – і аж до гнітючого споглядання, де внуки, позбавленні турботи своїх теперішніх “італійських” матерів, запросто жонглюють безсердечними словами “Бабо, йдіть уже, ви мені надоїли!”Чи не ще один – і також драматичний – портрет часу? ”

Добре, коли ми маємо родини, що трудяться на благо українського народу. Читаймо якісну літературу, формуймо у собі хороший смак, виховуймо людяністю, рівняймось на кращих!

Оксана Підвальна

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top