Головна / TOP / Олександр Семенів: «В моїй книзі висвітлені події, які ще ніде не розглядались»

Олександр Семенів: «В моїй книзі висвітлені події, які ще ніде не розглядались»

IMG_45361-460x345Днями в Тернополі відбулась презентація другої книги тернопільського історика та дослідника Олександра Семеніва «Тернопільщина у вихорі  війни» (весна-літо 1944 р.).

Це вельми болюча тема для України, зокрема, для нашого краю. У 1944 році Тернопіль був «нафарширований військами»: до півмільйона радянських військ та, приблизно, триста тисяч німецьких. Якщо враховувати силові служби, ми підходимо до цифри близько мільйона.

-          Ті горизонти, які я побачив, коли використовував матеріал про наше місто, спробував висвітлити у своїй другій книзі,- розповідає Олександр Семенів, – автор книги, тернопільський історик та дослідник. Лише наша область має книгу, яка розглядає події 1944 року повністю. Інші – використовують посилання на старіші видання. В наш час бракує джерел для написання такого роду книг. Всі дані про події, що відбувались в СРСР, зберігаються на теренах Російської Федерацій, у місті Подольськ. Там зберігається близько півтора мільйона справ. Більшість матеріалів, які увійшли до книги, ніхто раніше не використовував, адже, до 1991 року, всі вони були під грифом «секретно». Згодом, незважаючи на труднощі, мені вдалось отримати декілька дозволів на доступ до даної інформації. Як і в своїй першій книзі, я старався не накладати політичні відбитки, а діяв в межах української історіографії. Подав інформацію так, щоб читачу було легко аналізувати події.

IMG_4550-460x345Книжка є зручною тим, що насичена великою кількістю фотографій, картографій, таблиць та числовими даними. До речі, усі картографії зроблені автором власноруч. Олександр не копіював їх з інших видань. Щодо змісту, то Тернопільська область стала ключовим моментом у протистоянні німецьким військам. У книзі висвітлено хронологію звільнення Тернополя від німецької окупації, розкрито особливості проведення військових операцій. Хорошим додатком до видання є карта Тернопільської області 1944 року. На ній зображено усі населені пункти того часу. Їх було більше, а назви суттєво відрізнялись.

-          Я додав цю карту, щоб читачі ознайомились з достовірними назвами районів нашого краю, адже, у багатьох наших виданнях назви районів переводились невірно. До прикладу, на півночі карти, ми можемо бачити Катербурзький район.  В моїй роботі висвітлені події, які ще ніде не розглядались, – додав автор.

Книгу «Тернопільщина у вихорі  війни» (весна-літо 1944 р.) можна буде придбати у всіх книгарнях. У світ вийде два варіанти книги: більшого та меншого форматів.

Від автора

Наступна книга, яка вийде у травні-червні 2014 року,  матиме назву «10 днів під Бродами». У нас вже є видані книги на цю тему, але вони дуже коротко описують воєнні дії тих часів.  Хотілось би детальніше висвітлити події, адже там була задіяна відома Дивізія «Галичина», зазначив Олександр Семенів.

 

Оксана Ратушняк

На Валовій

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top