Головна / Арт-події / «Нобелівська премія – українська проекція»

«Нобелівська премія – українська проекція»

880d2298e29437f660f0f6f1843521b1Експонати срібного призера тернополянина Юрія Ковалькова за назвою “Нобелівська премія – українська проекція” сьогодні експонуються в Тернополі у музеї-бібліотеці “Літературне Тернопілля”, що на вул. І. Франка, 21. Виставка – марки, конверти, листівки з понад 30 країн світу – розповідає про історію заснування Нобелівської премії та про вихідців з України – лауреатів цієї високої нагороди: Іллю Мечникова та Зенона Ваксмана, уродженця Бучача Шмуеля, Жоржа Шарпака та Роалда Хофмана. До речі, фундатором нобелівського руху в Україні став наш земляк, уродженець села Кип’ячка Тернопільського району, філолог-славіст, літературознавець, мовознавець, фольклорист, письменник Кирило Студинський. Він прийняв до лав очолюваного ним товариства трьох Нобелівських лауреатів: Альберта Енштейна, Макса Планка та Фріца Прегля.

Особливою цінністю для автора тернопільської виставки є листи від Роалда Хофмана, з яким він спілкується уже понад 10 років.На відкритті виставки 22 жовтня начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик привітав тернополян – учасників “Галфілексу-2013″ і вручив їм подяки управління за активну популяризацію вітчизняної філателії, вагому виставкову діяльність та з нагоди отримання нагород на міжнародній виставці.У наступному році відбудеться національна виставка, присвячена 200-літтю від дня народження Т. Шевченка. Тернопільські філателісти мають намір допрацювати свої експонати і взяти у ній участь.

Іван ЧЕПІГА

Джерело: Тернопіль Вечірній

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top