Головна / Здоров’я / На Тернопільщині можна купувати ліки за зниженою ціною до 90%

На Тернопільщині можна купувати ліки за зниженою ціною до 90%

20120517084045_300x225До реалізації пілотного проекту з гіпертонії у Тернопільській області залучено 390 аптек.

Про це повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко під час свого візиту до Тернополя, пише Погляд

За його словами, цьогоріч впродовж десяти місяців суттєво збільшилась кількість осіб, які звернулися до аптек, отримавши препарати за зниженими до 90% цінами, і така кількість становить на сьогодні 44%. «До реалізації пілотного проекту по гіпертонії у Тернопільській області залучено 390 аптек , котрим тепер щомісячно йдуть нарахування з державного бюджету», – сказав головний терапевт МОЗ України.

Василь Нетяженко розповів, що 12 мільйонів українців мають підвищений тиск, який є наслідком артеріальної гіпертензії – інсультів та інфарктів, що загалом відображається на середній тривалості життя в країні. Серед молоді підвищений артеріальний тиск спостерігається у 15%. А така невтішна статистика є результатом неналежного ставлення населення до свого здоров’я, переконаний медик.

Тому з метою зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу, ішемічну хворобу серця, судинні ураження мозку, продовження тривалості та якості життя пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями та підвищення доступності їх лікування з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на медичні препарати для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

У 2013 році з державного бюджету на часткове відшкодування вартості відповідних лікарських засобів було виділено близько 192 млн грн, з яких на Тернопільську область – близько чотирьох з половиною мільйонів гривень.

«На Тернопільщині діагностовано 284 тисяч гіпертоніків, з яких 170 тисяч, завдяки пілотному проекту, продовжують лікування гіпотензивними препаратами, які вони за рецептом отримали в аптечних закладах за зниженими цінами, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації Руслан Мостовий. – Крім того, фармацевти, в свою чергу, надають інформацію щодо наявності препаратів з однаковою діючою речовиною та дозуванням за різними цінами та виробниками, аби у людини, що хворіє артеріальною гіпертензією, був вибір цінового діапазону, і вона мала можливість придбати потрібний їй препарат за зниженою ціною до 90%».

Він також зауважив, що Департамент і надалі активно працюватиме над тим, аби до участі упілотному проекті з гіпертонії долучалось все більше аптечних закладів області.

За словами головного спеціаліста, терапевта Департаменту охорони здоров’я Лариси Матюк, Департамент спільно з медичним університетом ім. І.Я. Горбачевського провели роз’яснювальну роботу серед населення щодо відшкодовування вартості ліків гіпертонікам, здійснюючи численні виїзди в амбулаторії. Залучено до співпраці засоби масової інформації, адже поінформованість хворих теж має велике значення в досягненні успіху та покращення реалізації пілотного проекту в області.

«Як і фармацевти, лікарі, так і представники влади медичної галузі, – додав Василь Нетяженко, – зобов’язані йти назустріч людям і роз’яснювати їм про можливість придбання ліків для лікування гіпертонічної хвороби за пільговими цінами».

Джерело: Погляд

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top