Головна / Освіта / Молодим ученим Тернопілля пропонують мільйон гривень

Молодим ученим Тернопілля пропонують мільйон гривень

kid-scientist-450x337Молоді вчені Тернопілля, як і решти областей України, можуть позмагатись у конкурсі проектів молодих учених, які отримають гранти уряду. Це – перший такий конкурс. Грант – мільйон гривень.

Державне агентство з питань науки, інновацій та інформатизації оголосило конкурс проектів, що претендують на одержання грантів Кабінету Міністрів колективам молодих учених для проведенняприкладних наукових досліджень і науково-технічних розробок за пріоритетними напрямками розвиткунауки і техніки.

Як повідомив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко, конкурс триватиме з 20 по 30 грудня 2013 року. Він проводитиметься за такими пріоритетними напрямками науки і техніки як: інформаційні та комунікаційні технології; енергетика та енергоефективність; раціональне природокористування; науки про життя, новітехнології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань; нові речовини і матеріали.

- Гранти надаються для підтримки прикладних наукових досліджень і науково-технічнихрозробок, які спрямовані на створення принципово нових технологій, засобів виробництва, матеріалівта іншої наукоємної продукції, – зазначив голова Держінформнауки.

Він додав, що грант може отримати колектив молодих учених (максимум 10 осіб), вік яких не перевищує 35 років.

- Вагомим стимулом для участі у конкурсі є так званий призовий фонд – грант надається на конкурсній основі у розмір до 1 мільйона гривень на 2014-2015 роки, – повідомив В.Семиноженко.

Специфіка зазначених грантів полягає в тому, що вони надаватимуться не за вже наявні здобутки, а для виконання перспективних високотехнологічних проектів, які відбиратимуться на конкурсній основі. Щорічне проведення конкурсу проектів прикладних наукових досліджень інауково-технічних розробок за пріоритетним напрямами розвитку науки і техніки колективів молодих учених забезпечує Держінформнауки.

Відібрані проекти реалізовуватимуться на матеріально-технічній базі існуючих наукових установах або університетів, а кошти носитимуть цільовий характер. Це унеможливить розчинення грантів узагальному фінансовому «котлі» наукової установи. Заснування урядових грантів дозволить перспективним українським ученим професійнореалізуватися на Батьківщині, а саме – надасть їм змогу ще в достатньо молодому віці сформувативласні наукові школи та свої лабораторії.

Детальну інформацію про умови конкурсу можна знайти на сайті Держінформнауки.

Джерело: 7 Днів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top