Головна / Арт-події / Люди “воюють” за перший у Тернополі тролейбус

Люди “воюють” за перший у Тернополі тролейбус

img_0365_800Зберегти пам’ятку – перший тролейбус у Тернополі хочуть небайдужі тернополяни. За їх словами, цей дводверний тролейбус – єдиний з тих, які започатковували тролейбусний рух у Тернополі 38 років тому. Тому просто списати його – безглуздя.
Машина – зразок появи електротранспорту у Тернополі, під загрозою списання уже рік. Саме стільки часу її вже не експлуатують на вулицях міста. З ініціативи жителів міста, тролейбус мали б відреставрувати та зробити у ньому невеличку інформаційну фотовиставку ще два роки тому. Але поки що, як то кажуть, «віз і далі там». Спочатку тернополяни зверталися у КП «ТЕТ», після безрезультатних переговорів, вирішили звернутися безпосередньо у міську раду.
«Тролейбус-раритет міг би стати окрасою Тернополя та приманкою для туристів. Для цього потрібно в межах ста тисяч гривень. Міська рада вкладає гроші в пам’ятники, то могла б долучитися і до реставрації тролейбуса. Адже його втратити просто неможливо. В Європі старі тролейбуси є музейними експонатами. Крім 029-го є в місті ще дев’ять тролейбусів, хоч і менш унікальних, але також цінних SKODA-9Tr. В Перспективі їх теж варто відремонтувати і зробити, можливо, щось на кшталт Лісабонського трамвая», – написав читач.
За долею тролейбуса 029 слідкує спеціально створена ініціативна група. Чи дасть міська рада згоду і кошти на тролейбус-музей у Тернополі – покаже час.
Джерело: Місто

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top