Головна / Освіта / Дива не сталося: помилки в тернопільських підручниках… заклеять

Дива не сталося: помилки в тернопільських підручниках… заклеять

pomylka-300x195Головний редактор видавничого дому «Освіта» Олег Костенко зауважив, що помилки – незначні, і при потребі видавництво надішле для шкіл наклейки, якими можна їх заклеїти. Для вичтелів, які не можуть зрозуміти завдання створять методичку з роз’ясненнями, а коректора, який редагував підручники, що зажили слави скандальних, не каратимуть та не звільнятимуть, бо “він хороший”. Про це детальніше у гарячій темі від нашого журналіста Ігоря Чубака.
Нагадаємо, що численні помилки у підручниках з математики Ф.М. Рівкінда та Л.В. Оляницької помітили і тернопільські вчителі, пише like.te.ua
Цього тижня Інститут української мови направив до парламентського комітету з питань науки і освіти висновок , що підручники “Математика” для 1 і 2 класів ( Ф.М. Рівкінд , Л.В. Оляніцька ) не можуть використовуватися у навчальному процесі , оскільки в ньому були виявлені численні мовні ( орфографічні , пунктуаційні , граматичні , стилістичні , логічні , а також технічні) помилки.
Ініціатором цього заходу виступила голова Комітету з питань освіти і науки Лілія Гриневич. Саме вона направила Міністру освіти і науки експертний висновок Інституту української мови з метою виправлення в ході навчального процесу зазначених в експертному висновку помилок .
“Кошти на підручники необхідно направляти ближче до споживача. Місцеві органи самоврядування та вчителі , які будуть вибирати підручники , будуть відповідальні перед учнями , їх батьками. Тоді , очевидно , видавництвам доведеться приділяти більше уваги якості підручників , щоб зацікавити ними багатотисячну аудиторію вчителів , а не тільки чиновників міністерства освіти ” , – зазначила Гриневич.
Однак , проблема цих підручників не тільки в суперечності чинним правописним нормам сучасної української літературної мови. Якщо в книзі написано ” 12:2 = 12? – як можна бути впевненим , що , закінчивши школу , дитина не стане називати синє зеленим ?
Відтак, педагоги Тернополя завмерли в очікуванні – які зміни запропонує Міністерство після того, як згідно з висновком експертів, підручники з математики для першого та другого класу виявилися непридатними для навчання. Адже зміна підручника може означати й зміну навчальної програми загалом, що додало б чимало труднощів як для педагогів, так і для школярів.
Однак міністерство не налаштоване визнавати своїх помилок. Натомість
головний редактор видавничого дому «Освіта» Олег Костенко на прес -конференції в інформаційно – аналітичному агентстві « Главком» почав свій виступ з того , що показав експертний висновок Інституту української мови , всі почерканий допущеними в ньому помилками .
« Ну , скажіть , що це за експерти- лінгвісти , які самі роблять масу помилок у своєму експертному висновку за підручниками математики для 1 і 2 класів середньої школи , виданим нашим видавничим домом ? З такою кількістю помилок цей висновок не може бути прийнято до уваги жодним державною установою . Крім того , у висновку є тільки одне посилання на джерела , але якщо ви робите поправки , то повинні давати посилання , звідки ви взяли ці правила правопису. У спірних випадках правопису завжди потрібно давати посилання або на Словник української мови , або ще на яке-небудь джерело» , – зазначив Костенко.
Першокласники не помітять помилок у підручниках – вони не знають української, вважає експерт.
«Видавничий дім« Освіта » не планує вилучати з обігу вже видані підручники математики , тому що ми не вважаємо , що нібито знайдені там помилки є якимись серйозними . Ми розішлемо в усі школи так звані наклейки , щоб ними заклеїли деякі помилки . Або ж випустимо і також розішлемо по школах методички – рекомендації з роз’ясненнями вчителям, як слід читати ту чи іншу частину тексту. Тираж кожного з двох підручників математики – 217 тисяч примірників. Скільки на їх видання було витрачено грошей , я не можу відповісти , оскільки я головний редактор , а не головний бухгалтер. Згідно з нормативними документами Міносвіти кожен підручник буде використовуватися в школах 5 років , і тільки потім буде видана нова редакція або ж взагалі інший підручник . Редактора , вичитувала ці підручники з математики , звільняти ми не плануємо , тому що він дуже хороший редактор і працюватиме далі » , – резюмував видавець.
Ігор Чубак, like.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top