Головна / Арт-події / До Тернополя приїхали лікарні на колесах

До Тернополя приїхали лікарні на колесах

10303103mДіти із потребуючих сімей тепер можуть отримати безкоштовну медичну та стоматологічну допомогу.
Лікарні на колесах від міжнародного благодійного фонду „Дар життя” у Тернополі перебуватимуть до Великодніх свят. Потім вони поїдуть у інші області.
У таких лікарнях послуги надають дітям-сиротам, дітям із малозабезпечених та неповних сімей.
- В Україну ці лікарні привезли для того, щоб перш за все, лікувати діток, які постраждали від Чорнобильської аварії, – каже менеджер-перекладач міжнародного благодійного фонду „Дар життя” Аліна Конкульовська. – На пів року, у зимовий період, лікарні перебувають у Тернополі.

Щодня у лікарнях на колесах обслуговують 24-27 пацієнтів. На кожну людину в загальному виділяють 30 хв. Для потребуючих сімей тут надають безкоштовні медикаменти. За 2013 рік, станом на 20 листопада, до стоматологічного автобуса на прийом прийшло 4293 особи, а у медичний – 4044 особи.
- Складнощі завжди є, – каже завідуюча стоматологічного відділення Наталія Тріщ. – Але якщо любити свою роботу, то проблеми вирішуються легше. Коли дитина вперше прийшла до стоматолога, дуже важливо її не налякати. Потрібний психологічний підхід, щоб дитина не боялась. Адже для дітей перший похід до стоматолога має бути святом.
Наталя Тріщ працює у лікарні на колесах уже 20 років. А головний лікар медичного відділення – Лариса Чорна – у колективі близько шести років. Жінці подобається її робота, хоча й визнає, що буває важко приділити час сім’ї, дому.
- Ми більше місяця не приїжджаємо у Тернопіль, – розповідає пані Лариса. – Це трішки складно, коли в тебе є сім’я. Бувають різі категорії пацієнтів. Одні хочуть лікуватись, вони дотримуються наших порад. Але є і такі, які не прислухаються. Я вважаю, що добре, коли хоча б декілька людей візьме до уваги наші поради. Тоді вони будуть здоровими і можна буде уникнути операції.
Колектив лікарів, які працюють у лікарнях на колесах, бувають у різних містах. Тому на прийом до них приходять різні люди. Лікарі пригадують випадок, коли на прийомі були цигани.
- Це було у Закарпатській області, – розповідає Лариса Чорна. – І це вже не ті цигани, що були колись. Вони вже такі вимиті, одягнуті по-іншому. Був випадок, коли циганська сім’я не могла мати дітей і вони усиновили українських малюків. Я вважаю що це – неординарний випадок.

Довідка
Міжнародний благодійний фонд „Дар життя” розпочав свою роботу як медична клініка на колесах в 1992 році – за сприяння доктора-кардіолога Степана Дудяка. Він жив і працював у США, але був вихідцем із Тернопільщини. Разом із меценатами зі США, зокрема це Лютеранською церквою, вони спонсорували дві такі лікарні на колесах для України.
Керівниками проекту є Ніколас та Керрі Лайпер.
В Тернополі ці лікарні з 1992 року.
У медичному відділення надають такі послуги – огляд та діагностика, ЕКГ серця, аналіз крові на цукор, гемоглобін, холестерин, аналіз сечі, скринінг зору та слуху, тестування легеневої функції.
У стоматологічному відділення стоматологи здійснюють професійний огляд, чистку, фторування, рентген-знімки, видалення зубів, лікування карієсу та деякі ендодонтичні процедури. Абсолютно усі обстеження – безкоштовні.
Адреса лікарень на колесах: вул. Рєпіна, 11 (територія станції швидкої медичної допомоги). Записатись на прийом можна за телефоном: (0352) 24-83-65, 098-85-31-653. Години прийому: з 9.00-16.00.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top