Головна / Арт-події / Чому у Тернополі не можуть відкрити дитячу театральну школу?

Чому у Тернополі не можуть відкрити дитячу театральну школу?

srjБільше п’яти разів депутати обласної ради розглядали питання створення у Тернополі дитячої театральної школи. І хоч ініціатива народним обранцям до вподоби, добро на відкриття закладу вони досі не дали. На перший погляд, причина проста, і вона полягає у важливих деталях – документації. Депутати просять у підприємця надати інформацію про навчальний заклад: якими напрямками підготовки він займатиметься, навчальний план тощо. Та, окрім довідки про реєстрацію суб’єкта підприємницької діяльності, котрий має право займатися концертною діяльність, заявник більше нічого не надав.

Днями обласна депутатська комісія з питань духовності, культури, свободи слова та інформації розглядала звернення громадянки Марії Фоломйової стосовно надання невеличкого приміщення у драмтеатрі під театральну школу. Жінка є приватним підприємцем і уже давно виношує ідею створення навчального закладу, який би займався підготовкою юних театралів та хореографів. Ініціатива пані Фоломйової депутатам сподобалася, якби не одне «але». Жінка просить приміщення у безоплатне користування. Хоч площа й невелика, та, зважаючи на те, що школа є приватною, депутати розуміють: якщо безкоштовно надати приватнику кабінет – виникне скандал. Щоб підстрахувати себе, члени комісії просять жінку надала бодай якість підтверджуючі документи, що у приміщенні справді буде школа, які напрямки вона охопить, хто зможе її відвідувати. Депутати неодноразово зверталися до підприємця, однак у неї на ситуацію своє бачення.

Марію Фоломйову в обласній раді та адміністрації знають дуже добре. Мабуть, немає кабінету, в який би вона не стукала. Жінка зізнається, що її голос впізнають навіть на «гарячій лінії» Верховної Ради.

– Питання школи депутати вирішують довше, ніж приймають обласний бюджет, – каже жінка. – Я не бачу причин не надати мені приміщення. Це ж школа для дітей. Половина з них навчатиметься платно, а 50% – безкоштовно. Я не можу показати навчальну програму, тому що досі не працевлаштувала вчителів. І далі не можу цього зробити, тому що немає приміщення для занять. Я їх візьму на роботу, і що вони будуть робити? У Тернополі немає аналогів такої школи, тож діти змушені їздити на навчання у Львів. Це абсурд. Які документи депутати хочуть? Ліцензію ми вироблятимемо у процесі підготовки дітей. Навчання триватиме 7 років і до моменту першого випуску ми встигнемо зробити документи.

Натомість депутати лише розводять руками: мовляв, усе це лише слова. Жодного документального підтвердження немає.

– Комісія підтримує ініціативу, яка допоможе тернопільським дітям розвиватися, і хоче, щоб цей проект було реалізовано у життя. Водночас ми не хочемо, щоб виникали неприємності ані у комісії, ані в обласної ради. Адже якщо ми приймемо незаконне рішення, контролюючі органи матимуть до нас багато запитань. Тому потрібно ввести проект у правову площину, – каже голова депутатської комісії Михайло Тимошик. – Ми розуміємо, що питання потрібно вирішувати оперативно, адже вже розпочався навчальний рік. Але нехай підприємець підтвердить, що може займатися цим видом діяльності. Це ж робота з дітьми, яка вимагає відповідної кваліфікація педагогів. Не можна надавати приміщення, коли немає ані дітей, ані викладачів.

Теоретично надати приміщення є можливість, каже голова комісії. Діти можуть займатися між репетиціями акторів та виставами, єдина проблема – документи.

Розібратися у ситуації самостійно народні обранці не змогли, тож попросили прийти на допомогу освітян. Школа – це навчальний заклад, що підпорядковується освітній галузі. Заклад не може працювати без погодження управління освіти. Відтак розгляд питання депутати вкотре перенесли. Повернутися до нього обіцяють уже за тиждень…

Зоряна Гарасимів (“Номер один”)

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top