Головна / Освіта / Батьки скаржаться на постійні збори грошей у школах

Батьки скаржаться на постійні збори грошей у школах

800459mБатьки скаржаться на постійні збори грошей у школах. Педагоги кажуть, що бюджетних коштів катастрофічно не висатачає. Чиновники нарікають на казначейство, бо не можуть освоїти навіть те, що виділили з міського бюджету, пише 20 хвилин
На школи виділяють кошти, натомість «благодійні» батьківські внески щоразу зростають, нарікають тернополяни.
У школах говорять, що не живуть, а жевріють за бюджетні копійки. Чиновники ж стверджують, що навіть те, що виділяють, не пропускає Держказначейство. І сподіваються, що місто побільше продасть чи здасть в оренду майна, адже саме з цих грошей ремонтують дахи та приміщення навчальних закладів.
Що ж фінансує міськрада?
Ми і ремонти робимо, і підручники купуємо, і на святкування всілякі постійно здаємо гроші, – поскаржилась до редакції тернополянка Ірина (жінка не вказала свого прізвища у повідомленні – прим. ред.). – Цікаво, а скільки місто виділяє на школи? І що ж тоді фінансує міська влада?
Батькам школярів й справді дуже часто доводиться поширше відкривати кишеню. У школах постійно збирають якісь кошти.
Відколи донька пішла у перший клас, регулярні здачі грошей не припиняються, – каже мама першокласниці Анна Гураль (прізвище змінене на прохання жінки. Справжні дані є в ред.). – Дітям видали підручники, але з п’яти підійшли лише два.
Підручник з математики купували у нинішніх другокласників, пригадують батьки. Так вийшло дешевше. А за англійську віддали по 79 грн., адже підручник, за яким навчались першачки минулого року, не підійшов, бо нова програма.
Двері нові у класі поставили, на всілякі святкування здавали гроші, доки батьки не збунтувались, – пригадує пані Анна. – Зараз залишились 20-гривневі щомісячні платежі на потреби школи. Кажуть, ніби за них щось ремонтують. Що саме – поки не видно. А тих, хто категорично відмовляється здавати, заносять мало не у чорні списки.
У 44-х навчальних закладах Тернополя навчається 24 575 дітей. Якщо порахувати щомісячні платежі на потреби школи, то за 9 місяців навчального року у кожному закладі збирають близько 10 тис. грн. звісно, сума залежить від кількості учнів та платоспроможності батьків.
4,5% – на Інтернет і щурів
78% з виділеної з бюджету суми йде на зарплату працівників шкіл, повідомили в управлінні освіти міськради. Ще 12% – сплачують комунпослуги. На харчування віднімають 5, 5% від бюджетних грошей, тому 4,5% залишається на інші витрати.
Інші витрати – це медогляди працівників, пожежна охорона, телефонний зв’язок, Інтернет, поточні ремонти, аварійні ремонтні роботи, послуги з дератизації та дезінсекції, – пояснила заступник начальника управління освіти і науки міськради з фінансових питань Олена Пельвецька. – Все те, що менш важливо, але без цього не може жити установа. Тобто, другорядні видатки.
Однак і ці кошти до шкіл надходять не регулярно. Їх затримує казначейство, скаржаться освітяни.
Гроші на капремонт шкіл, дахи виділяються з фонду розвитку міста, – зауважила Олена Пельвецька. – Це гроші від приватизації та продажу об’єктів – те, що заробило місто.
На ремонт дахів потрібно щонайменше 3 млн. грн. Виділили цього року 2 200 млн. Кошти є на рахунку, однак казначейство не пропускає.
Зараз знову просимо гроші, але коли їх виділять – невідомо, – каже пані Олена. – Негайного ремонту даху потребують 26 і 8 школи, у 5-ій в жахливому стані вентиляція. Та й в інших школах ситуація не набагато краща. Вихід – побудувати шатрові дахи. Один такий обійдеться у 2-2,5 млн. грн. Але щонайменше 30 років він служитиме. Однак, таких грошей нам ніхто не дасть.
Довідка
У Тернополі діє 44 загальноосвітні заклади, де навчається 24 575 учнів. Середніх шкіл І-ІІІ ступенів – 24, в яких здобувають освіту 16 700 школярів. Є також 3 гімназії та 5 ліцеїв. В них навчаються 2 339 і 3 086 школярів відповідно.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top