Головна / Арт-події / Жеки закупили нові трактори, сіль і пісок

Жеки закупили нові трактори, сіль і пісок

1159725Уже 47 одиниць техніки для розчищення дворів від снігу мають місцеві приватні підприємства – колишні жеки.

Ще навесні міськрада дала доручення жекам придбати техніку для розчищення взимку прибудинкової території.

- Усі 13 жеків укомплектували ту техніку, що мають, і закупили нову, – запевняє начальник відділу благоустрою управління ЖКГ Олег Соколовський. – Тепер мають 42 одиниці власної техніки. Ще п’ять планують залучати у разі потреби, згідно з угодами.

Вже закупили для міста і піщано-соляну суміш, додає заступник міського голови Владислав Стемковський.

“RIA плюс” вирішила переконатись, яку техніку підготували жеки для боротьби зі снігом. Для цього навмання вибрали п’ять підприємств у різних мікрорайонах.

- Ось трактор Т-40 з навісним обладнанням, там – Т-16. В обох є щітка, яка чистить сніг, і лопата, – показує господарку головний інженер ПП “Благоустрій” Павло Молоток. – Поки що використовуємо їх для транспортування. Однак за півгодини чіпляємо лопату і готові до роботи.

Очищати від снігу приватники мають проходи, заїзди до будинків і тротуарні доріжки. Вже підготували частину солі та піску. Дещо розвезли по комірчинах двірників. Ще трохи соляно-піскової суміші докуплять найближчим часом.

- Двірники забезпечені льодорубами, сніговими лопатами, – показує інвентар Павло Молоток. – Якщо сніг буде йти надто інтенсивно, залучимо 16 працівників ремонтної бригади. Думаю, впораємось.

На балансі ПП “Східний масив” донедавна були три трактори. Тепер докупили ще один – екскаватор ЮМЗ-6. Він має і ковш, і лопату, каже директор підприємства Михайло Дереворіз.

У ПП “КомЕнерго-Тернопіль”, що обслуговує “Новий Світ”, “Канаду” та кілька будинків на “Сонячному”, окрім трьох тракторів, мають ще й підмітальну машину – пристрій, який автоматично відкидає сніг. Усій техніці – не більше п’яти років.

- Пісок уже закупили. Залишилося придбати сіль, – каже головний інженер приватного підприємства Олег Досин. – Нам необхідно приблизно 12 тонн.

У ТОВ “Мрія”, що обслуговує територію від вул. Руської, район автовокзалу аж до Великої Березовиці, кажуть, що нової техніки цьогоріч не купували. На балансі у них є трактор Т-25 зі щіткою та лопатою і “китаєць” ЛЗ-454. Минулого року цією технікою, окрім прибудинкових територій, чистили й тротуари в Центрі. За це КП МШЕД досі боргує гроші.

- Часом нас просять допомогти розчистити сніг біля великих супермаркетів. І ми чистимо, – запевнив директор підприємства “Мрія” Михайло Лучко. – Інколи трактористи працюють і у вихідні, і вночі.

У ПП “Дружба-сервіс-житло-1”, що обслуговує весь мікрорайон „Дружба”, окрім відомчих будівель, теж запевняють, що до зими готові.

- Все вже укомплектовано, частину піску розвезли по складах, – каже директор підприємства Олег Лемега. – Багато не даємо, бо як вдарить мороз, усе перемерзне. Потім краще довезти.

І минулоріч на “Дружбі” двори прибирали вчасно, запевняють приватники. Навіть допомагали розчищати тротуари. За допомогою двох тракторів протягом трьох годин вдавалося прибрати весь мікрорайон.

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top