Головна / TOP / «Я вже не можу витримати: за хату треба платити, дитині на школу треба здавати. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші

«Я вже не можу витримати: за хату треба платити, дитині на школу треба здавати. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші

908779265Рік незабаром уже завершиться, а Тернопільщина й досі без бюджету. Три місяці не отримують зарплати близько півсотні комунальників облради. А лікувальні заклади економлять на продуктах харчування, пише ZIK.

«Я вже не можу витримати, за хату треба платити, – бідкається комунальний працівник Тернопільської облради пані Олена. – Дитина до школи ходить, в школу треба здавати гроші, 300 гривень, потім ще 80 гривень. Нікого не цікавить, чи в тебе є гроші, чи нема».

Востаннє жінка отримали 400 гривень зарплати у вересні – за липень. У середньому кожному працівникові заборгували 3 тисячі гривень. Як пояснюють людям: усі проблеми через відсутність бюджету.

«Наближається 15 жовтня – потрібно платити за енергоносії, крани опломбовані, 600 тисяч заборгованості, – розповів начальник відділу аналізу обласних програм та бюджету Тернопільської облради Володимир Чубатий. – Зараз в нас один вихід, це – прийняття обласного бюджету».

Бюджет області не приймають уже 9 місяців через відсутність кворуму у сесійній залі. Сесію скликали 6 разів – і щоразу визнавали неправочинною. Та справжня причина у розбіжностях щодо посади голови ради. За словами першого заступника голови Тернопільської обласної ради Сергія Тарашевського, незадоволеність в одній посаді тернополянам коштує багато мільйонів гривень.

Зокрема, через брак коштів в обласній комунальні дитячій лікарні нічим годувати маленьких пацієнтів. М’яса та риби в меню лікарні не було з червня. Благають про допомогу спонсорів.

«Станом на сьогодні ліжкоденне харчування становить 4,5 грн., але на жовтень, листопад, грудень у нас по кошторису на харчування виходить 2,71 грн. Самі розумієте: чотириденне харчування на таку суму неможливе», – розповіла в.о. головного лікаря Тернопільської обласної комунальної дитячої клінічної лікарні Алла Філюк.

«Та ситуація, яка склалася з сесіями Тернопільської обласної ради, має стати уроком для нашого політичного верху. Процедура має бути прописана так, щоб жодна політична воля чи не воля, не впливала на процеси життєдіяльності громад», – прокоментував політичний експерт Ярослав Чорнозуб.

Джерело: Інформаційний простір Тернопілля

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top