Головна / Суспільство / Відновити старенький тролейбус хочуть тернопільські шанувальники електротранспорту

Відновити старенький тролейбус хочуть тернопільські шанувальники електротранспорту

trolmuzej_okrutnyjУ Тернополі група шанувальників міського електротранспорту вигадали доволі цікаву ідею, яка б могла привернути увагу до нашого міста. Ідея виникла у студента факультету електричного транспорту Харківського Національного університету міського господарства Андрія Окрутного, який вважає себе одним із тернопільських шанувальників електротранспорту. Андрій згадує, що колись вони навіть із своїми однодумцями почали створювати громадську організацію, проте через певні причини це не вдалося зробити.

Але молоді люди не втрачають надії таки побачити на дорогах Тернополя відреставрований раритетний тролейбус.

- В Тернополі збереглись унікальні тролейбуси SKODA-9Tr . У всьому світі є лише п’ять міст, що мають такі тролейбуси в лінійній експлуатації. У Тернополі таких унікальних машин є 10 штук, звичайно було би дуже добре зберегти всі 10, провести їм повний ремонт і реставрацію і пустити по місту. Зробити шось накшталт Лісабонського трамвая, – розповідає Андрій Окрутний.

IMG1235-460x345Варто зауважити, що славнозвісний лісабонський трамвай – це не туристичний трамвай, а один з багатьох звичайних щоденних громадських транспортних засобів. Модель ще 1930-1940х років, сучасний лише двигун. Всередині все зроблено з дерева, до речі, історичний інтер’єр трамвая збережено. За словами Андрія Окрутного, подібних трамваїв у Лісабоні багато. Але враховуючи тернопільські реалілії було би добре зберегти хоча б одного найстаршого тролейбуса в Тернополі №029. Щоправда, тернопільський тролейбус трішки новіший від лісабонського, адже їздить він нашим містом з 1976 року.

Реставрації тролейбуса у Тернополі активісти домагаються ще з 2011 року, проте з того часу, справа так і не зрушила з місця. Причина, як завжди, брак фінансування.

- В грудні 2011 директор тролейбусного депо Мастюх А.П. дав згоду на проект спільної реставрації тролейбуса №029, але діло нікуди не зрушилось. А от цього літа директор сказав, що грошей нема і ніхто нічого робити не буде, – каже Аддрій Окрутний.

Тепер у молодих активістів залишилась єдина надія на фінансування з боку міської ради Тернополя. Вони намагаються переконати міських чиновників, що їхня ідея заслуговує на життя.

SD8FKBEyJLo-460x345- Цей тролейбус – “останній із могікан”. Його просто не можна втратити. Потрібно залишити для історії, для нащадків. А якшо експеремент із 029 буде вдалим. В чому я не сумніваюся, можна буде решту Тернопільських 9Тр (хоч і менш унікальних) перетворити в музеї, – переконує Андрій Окрутний.

Автори задуму хочуть повернути тролейбусу той вигляд, який він мав 30 років тому. За словами активістів, на такий ремонт потрібно близько ста тисяч гривень, а це не так уже багато, щоб Тернопіль отримав свою транспортну “родзинку”.

Марія Бойко,

Фото: Андрій Окрутний

Джерело: Тернопільська Липа

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top