Головна / Суспільство / Від психічних розладів страждає кожен третій

Від психічних розладів страждає кожен третій

xmxmБільше 450 мільйонів людей у світі страждають на психічні захворювання. У країнах Заходу кожна сьома людина є або параноїком, або схильна до депресій та алкоголізму.

Такі дані оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я ВООЗ. Тому метою Всесвітнього дня психічного здоров’я, який відзначають 10 жовтня, є скорочення поширенння депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості.

В Україні, за соціологічними даними, – 1,2 млн жителів, або більше 3% населення, страждає на психічні розлади. І цей показник з кожним роком зростає! Майже 2 мільйони українців щороку стають пацієнтами психіатричних лікарень. За оцінками фахівців, від різних нервових розладів страждає кожен третій українець.

- Зростанню рівня захворюваності сприяє наше життя. Адже ми постійно перебуваємо під пресом інформаційних перевантажень. Нас тривожать політичні й економічні катаклізми в країні, – каже психотерапевт Марія Хомів. – Усе це накладається на особистісні проблеми. А справлятися з ними більшість українців ніхто не навчив.

У кого немає негараздів на роботі? Навіть поїздка в громадському транспорті часто перетворюється на неймовірний стрес. Ці стани стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх, наголошує Марія Хомів.

- Я чула, що за прогнозами фахівців до 2020 року психічні розлади увійдуть до першої п’ятірки хвороб, які стануть лідерами за кількістю людських працевтрат, – додає психотерапевт. – Тобто психічні розлади обженуть скоро навіть серцево-судинні захворювання!

Такі невтішні прогнози дійсно нещодавно оприлюднила Всесвітня організація охорони здоров’я.

- Ми повинні відчувати душевний комфорт, – каже психолог Наталія Гаєвська. – Але про це переважно навіть не думаємо. Хоча маємо брати до уваги не тільки збереження фізичного здоров’я, а психічного. За кордоном освітня робота в цьому плані набагато більш розвинута.

Саме від людини залежить, буде вона здоровою чи ні. За кордоном усі знають, що їм самим і постійно треба потурбуватися про збереження свого здоров’я, сповідуючи здоровий спосіб життя, додає пані Гаєвська. В Україні натомість усі собі дають раду, як уміють.

- Найважливіше, що втрачає людина через нервово-психічні розлади – це працездатність, – каже Наталія Гаєвська. – У розвинених країнах це розуміють і роблять усе, аби усунути негативні наслідки. Там працює ціла мережа центрів психологічної допомоги. Причому люди отримують поміч безкоштовно!

Дані соціологічного дослідження Державного інституту сімейної та молодіжної політики “Ставлення молоді України до здорового способу життя” (за інф. прес-служби департаменту охорони здоров’я обладміністрації)

Так, на думку молоді 14-18 років негативний вплив на стан її здоров’я мають стан навколишнього середовища (69%), шкідливі звички (32,8%) та психологічна напруга (24,5%). Думка молоді віком 18-24 років дещо різниться: стан навколишнього середовища (64,8%), психологічна напруга (31,4%) та неправильне харчування (31,2%). А для молоді віком 25-35 років великими загрозами для здоров’я є стан навколишнього середовища (66,8%); психологічна напруга (33,7%) та шкідливі звички (29,4%).

Довідка

Всесвітній день психічного здоров’я відзначають з 1992 р. з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я. У світі видають тематичні журнали міжнародних психіатричних організацій, розсилають звернення в урядові структури і органи охорони здоров’я, що закликають взяти участь в міжнародному русі.

Аж 25% людей у всьому світі потребують допомоги спеціалістів у вирішенні проблем, пов’язаних з незадовільним станом власного психічного здоров’я, але у більшості країн є дефіцит психологічних служб, стверджують експерти ВООЗ.

УВАГА! Контактні телефони для отримання додаткової інформації:

- Косовська Леся Володимирівна, головний психіатр департаменту охорони здоров’я обладміністрації – 43-57-23.

- Галанов Василь Степанович, головний нарколог департаменту охорони здоров’я обладміністрації – 43-61-46.

Джерело: 20 хвилин

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top