Головна / Економіка / У Тернополі підвели проміжні підсумки двомісячник контролю за роботою ЖЕКів

У Тернополі підвели проміжні підсумки двомісячник контролю за роботою ЖЕКів

KLIGУ Тернополі триває двомісячник контролю за роботою ЖЕКів під гаслом «Чистий під’їзд – чисте місто». Він розпочався 19 вересня і триватиме до кінця жовтня. По завершенні першого етапу у міській раді відбулася підсумкова нарада за участю міського голови Сергія Надала, секретаря міської ради Ігоря Турського, заступника міського голови Владислава Стемковського, начальника управління ЖКГ Миколи Лесіва, керівників підприємств, що займаються обслуговуванням житлового фонду, представників депутатського корпусу та журналістів.
Як зауважив Сергій Надал, основним завданням двомісячника було підвести підсумок зробленого, закцентувати увагу на недопрацюванні у роботі зі зверненнями громадян і виправити недоліки, а також дати ЖЕКам додатковий стимул, аби до завершення цього року вони виконали максимальну кількість запланованих робіт. І, що найголовніше, спільними зусиллями виявити проблеми, які потребують першочергового вирішення вже наступного року, аби при формуванні бюджету на 2014 рік було спільне розуміння громади, депутатів, представників ЖЕКів та управління житлово-комунального господарства з приводу того, які кошти потрібно закласти на поточний чи капітальний ремонт житлового фонду.
Як повідомив Микола Лесів, згідно з розпорядження міського голови «Про проведення перевірки якості надання житлово-комунальних послуг» перед членами створеної комісії було поставлено завдання перевірити якість надання житлово-комунальних послуг за наступними критеріями: стан будинку та прибудинкової території, внутрібудинкових мереж, дахів, підвалів, ліфтів, інтернет-зв’язку, вивезення сміття, озеленення та асфальтування дворів; підготовка до осінньо-зимового періоду 2013-2014років; дотримання орендарями приміщень в житлових будинках умов договорів оренди; вивчення передового досвіду тощо.
На даний час працівниками управління ЖКГ було проведено попередній аналіз діяльності підприємств в частині дебіторської та кредиторської заборгованості; наявності власної техніки; кількості звернень громадян на підприємство, через профільне управління та 15-80; проведення ремонту сходових кліток в 2012-2013 роках; штатної та фактичної чисельності працівників у розрізі адмінперсоналу, рем бригади, двірників та їх середньомісячної заробітної плати, освоєння коштів з ремонту покрівель, інженерних мереж, асфальтобетонного покриття дворів, дитячих майданчиків, освітлення тощо.
Відповідно до затвердженого графіку перевірено роботу 12 ЖЕКів, серед яких: ПП «Дружба сервіс житло 1», ПП «Східний масив», Господарське товариство «Мрія», ТОВ «Коменерго Тернопіль» (3 сектори), ПП «Наш дім», ПП «Люкс», ПП «Совр», ТОВ «Совр 1», ПП «Вікторія М» та ПП «Сонячне». Наразі залишається перевірити ЖЕК №13 ЖПК «Тернопількомсервіс» та ПП «Благоустрій».
У процесі проведення перевірок міський голова та його заступники провели ряд зустрічей з мешканцями. До участі в роботі комісії залучались депутати міської ради по виборчих округах та громадськість.
Увага комісії була закцентована на підготовці житлового фонду до роботи в осінньо-зимовий період, зокрема, наявності та готовності снігоочисної техніки. Як зауважив керівник управління ЖКГ, згідно з вказівкою міського голови, кожен балансоутримувач повинен був придбати за власні кошти спеціалізовану техніку. Як засвідчили результати перевірки, керівники 10 комунальних підприємств виставили на лінійку готовності по дві одиниці технічних засобів, готових до очистки прибудинкових територій, заїздів і проїздів до житлових будинків. КК «Коменерго» виставило 4 одиниці та плюс ще дві – для очистки тротуарів. Микола Лесів також наголосив, що усі комунальні підприємства на сьогодні забезпечені технічною сумішшю для посипання прибудинкових територій, а також проїздів і заїздів до будинків.
Він також зауважив, що, у процесі проведення перевірок основну увагу звертали на ремонт місць загального користування (під’їздів); поточний ремонт житлового фонду (покрівлі, дашки, шви); санітарний стан під’їздів, підвалів, горищ, сміттєкамер, прибудинкових територій; стан ліфтового господарства; технічний стан внутрібудинкових інженерних мереж тощо.
За словами Миколи Лесіва, під час проведення перевірок усі зауваження до роботи ЖЕКів було зафіксовано і взято на контроль. На даний час частина звернень громадян уже задоволена балансоутримувачами житлових будинків.
Під час зустрічі мешканців з міським головою на проспекті Злуки, 39 було висловлено ряд зауважень щодо неякісного утримання житлового будинку. На даний час управління ЖКГ вишукало додаткові кошти на заміну каналізаційних лежаків. Окрім того, балансоутримувачем відремонтовано дашки над під’їздами та завершено ремонт даху. До початку зимового періоду усі роботи по даному будинку планують завершити.
Усі зауваження мешканців, що стосувалися капітального ремонту прибудинкових територій сьогодні розглядає управління ЖКГ. Їх буде узгоджено з профільною комісією і депутатами виборчих округів, та буде враховано при формуванні плану 2014 року.
Основним порушенням, на яке скаржилися тернополяни, є неналежна звітність перед мешканцями щодо використання ЖЕКами коштів. Відтак, управління запропонувала відповідну формулу звітності, яка передбачає наявність у під’їзді кожного будинку інформації щодо плану робіт, звітності по оплаті та використанню коштів і тарифу, за яким мешканці щомісячно сплачують кошти.
Під час наради міський голова оприлюднив інформацію щодо надходження скарг від мешканців на інформаційну службу міської ради 1580 та на постійно діючу «Гарячу лінію». Згідно з цією інформацією найбільше скарг стосувалися стану будинку – 107. 59 – стосувалися стану прибудинкових територій, 7 – стану внутрібудинкових мереж, зокрема, 11- холодного водопостачання, 12 – гарячого, 7 – каналізації, 40 – електропостачання. 60 звернень стосувалися незадовільного стану дахів, 18 – незадовільного стану підвалів, 11 – стану ліфтів, 4 – вивезення сміття, 10 – озеленення дворів та 10 – асфальтування дворів.
Своїми міркуваннями з приводу вирішення існуючих у сфері обслуговування житлового фонду проблем поділилися депутати Марія Баб’юк, Петро Ландяк, Володимир Швайка, Іван Сороколіт, Наталія Карпишин, Богдан Попадин та інші. Усі вони були єдиними в тому, що ці проблеми вдасться вирішити лише за умови взаємодії управління ЖКГ, підприємств-балансоутримувачів, депутатів та громади.
Підвівши підсумок наради, Сергій Надал закликав керівників ЖЕКів та депутатів до завершення двомісячника активізувати роботу і подати пропозиції щодо вирішення існуючих в обслуговуванні житлового фонду проблем. Він також наголосив на максимальній співпраці з мешканцями в плані надання якнайповнішої інформації щодо того, чим займається ЖЕК, скільки коштів збирає, на що ці кошти використовуються. Звернувся міський голова і до депутатів, запропонувавши їм проводити прийом громадян на території ЖЕКів, де вони зможуть почерпнути максимум інформації щодо проблем, які хвилюють мешканців, і узгодити план дій, спрямованих на їх вирішення з керівниками обслуговуючих підприємств.

Джерело: rada.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top