Головна / Культура / У Тернополі навчали японської каліграфії

У Тернополі навчали японської каліграфії

vlcsnap-2013-10-26-19h42m10s119Майстер-клас провели ввечері у п’ятницю, 25 жовтня. Організатором вечора був Микола Більчук із центру україно-японської дружби “Дарума”. Центр існує вже сім років. Спочатку це була федерація фехтування на японських мечах. Коли осередок почав розвиватися, до нього почали приїжджати майстри та розвивати інші напрямки японської культури, в тому числі й східну каліграфію.
Під час майстер-класу Микола Більчук розповідав про центр і про те, що таке каліграфія.
- Спочатку була ціла школа каліграфії, де кожен охочий міг цим займатися, – каже Микола Більчук. – Зараз приходять тільки люди, які мають інтерес до цього. Я з ними окремо і займаюся.
Людина буває щасливою або нещасною тільки завдяки своєму внутрішньому стану, ставленню до тих чи інших речей. Каліграфія, як одне із автентичних східних мистецтв, існує нині лише в нашому розумінні і, власне, її практикують як технологію, що дозволяє досягти емоційної стабільності і внутрішньої гармонії. Вправи, які існують в каліграфії, допомагають людині бути зосередженою, емоційно стабільною.
- Я вже десь два з половонию роки займаюся каліграфією, ходжу на кендо та граю на барабанах, – розповідає Роман Бергицький. – Але каліграфія – це більше моє, цікавлюся японською мовою. Завдяки каліграфії я можу зібратися та сконцентруватися, коли це необхідно. При написані ієрогліфів потрібно зосередитися і вести лінію, так само і в повсякденному життя.
Окрім каліграфії та бойових мистецтв, у центрі можна займатися перкусією – грою на східних барабанах. Є школа, де кожен може навчитися грати на етнічних барабанах, а також діє ансамбль, який виступає на різних заходах.
- У нашому центрі грає Тарас Шпачук, – розповідає Микола Більчук. – Він займався кендо, а зараз облюбував барабани. Тарас – один із найбільш обдарованих барабанщиків. Він розбирається у східних ритмах. Може не тільки сам грати, а й ще когось навчати. Має до цього талант.

Кожен охочий навчитися каліграфії, гри на барабанах чи знайти щось конкретно для себе може завітати до центру “Дарума”. Він діє на вулиці Шашкевича, поруч із офісом “Тернопільводоканалу”. У центрі завжди раді новим обличчям.

Мар’яна ДОХВАТ, 0-97-783-53-39

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top