Головна / Економіка / Тернополянин створив економний двигун

Тернополянин створив економний двигун

10298178mТернополянин Михайло Свистович придумав унікальний двигун, який значно легший від звичного, використовує майже втричі менше пального та викидає у повітря менше диму.
Унікальність винаходу – у простоті схеми, пояснює автор.
Майже 20 років знадобилося тернополянину Михайлу Свистовичу для того, аби створити креслення двигуна, який був би економнішим і не таким шкідливим для довкілля, як теперішні аналоги.
Хоча задум у чоловіка давній — він весь час відкладав його на потім. І лише десять років тому взявся за креслення. Нині у нього є готові схеми і велике бажання реалізувати накреслене – вилити з металу корпус та випробовувати його.
- Я за освітою – педагог, технічної освіти у мене немає, – розповідає Михайло Свистович. – Однак технікою цікавлюся з дитинства. Спершу був братів мотоцикл, потім – власний, а згодом і своє авто. Усі поломки, які траплялись, виправляв сам. Ремонтував, замінював деталі. У мене немає потреби звертатися в автомайстерні.
Пан Михайло усе життя пропрацював у фінансово-економічному інституті (тепер ТНЕУ – прим. ред.). Займаючись наукою і проводячи дуже багато часу у бібліотеці, чоловік багато читав.
- Я навіть збирався писати дисертацію з психології, одначе і у ті роки потрібні були великі кошти, – продовжує він. – Тож якось не склалось. Але оця звичка – порівнювати й аналізувати — мені стала у нагоді.
Через двигун відмовився від дисертації
Неабияк впливав на світогляд чоловіка, за його словами, і перегляд програм про технологічні відкриття і техніку на спеціальних каналах. Так, спостерігаючи за новинками у німців, американців, Михайло Свистович хотів, аби й в Україні покращували усілякі технології. Водночас не розумів, чому у нашій державі не дбають про довкілля.
- З того часу, як почав думати про двигун, я полишив ідею захистити дисертацію, – каже він. – Загорівся бажанням створити двигун, який сильно не забруднював би повітря. Адже нині вже є стільки автомобілів, що інколи дихнути нічим. Окрім того, той двигун працюватиме значно тихіше. Тож користь від нього повинна бути подвійна – і для водія, і для навколишнього середовища.
Допоки пан Свистович робив креслення, змінювався задум і щодо того, якої висоти, ширини, та ваги має бути його витвір. Врешті все склалось — і картинки в голові, і самі креслення.
- Добре знаючи, що нині пропонують у світі, я точно можу сказати: такого двигуна ще немає ніде, – стверджує тернополянин. – Якщо у звичайного двигуна є колінвал, розподільний вал, поршньова, то у мого їх нема. У цього є тільки камери і вибух із них працює просто на вал.

Можна виготовити такий двигун будь-якого розміру, переконує винахідник. За словами Михайла Свистовича, його мотор можна використовувати всюди – ставити на велосипед, мотоцикл, авто або й човен. Також — адаптувати винахід під різні види пального.
Має бути патент і сертифікат
Одначе взятися за відливання корпусу двигуна у пана Михайла немає можливостей. Понад рік тому з’явилися люди, які погодилися зробити це для винахідника. Однак наразі чоловік із ними втратив зв’язок. Чи можна допомогти тернополянину реалізувати задум і чи звертаються з подібними пропозиціями жителі області до держави, ми поцікавилися в департаменті економічного розвитку обладміністрації.
* Подібних звернень від фізичних осіб до нас не надходило, – кажуть тут. – Звертатися до нас із якимись технічними новаціями, звісно, можна. Однак потрібно, аби виріб був запатентований, мав сертифікат, пройшов перевірку. Тоді ми могли б знайти зацікавлених у цьому пристрої, влаштувати виставку, запросити потенційних інвесторів.

Скільки ж загалом винахідників є на Тернопільщині, дізнатись неможливо. Адже, як пояснили у в інституті приватної власності, облік ведуть тільки щодо юридичних осіб. А ось про фізичні інформації нема.
- Є таке поняття, як заявник. Це особа, яка дає заявку. А є таке поняття, як автор винаходу, – каже начальник відділу економічного прогнозування і статистики Державного підприємства “Український інститут промислової власності” Марина Шинкаренко. – Може бути один заявник, а авторів – цілий колектив. Винахідників ми не рахуємо, а рахуємо заявників.
Щодо юридичних осіб, то за перше півріччя з Тернопільщини надійшло 83 заявки.
Світлана ГРИВАС, 0-96-709-74-60

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top