Головна / Економіка / Тернополяни, які мають індивідуальне опалення, додатково платитимуть за опалення під’їзду

Тернополяни, які мають індивідуальне опалення, додатково платитимуть за опалення під’їзду

mazepy-28-2pidizd9963У “Тернопільміськтеплокомуненерго” кажуть, так буде відновлено справедливість між споживачами. Бо ті, хто користується централізованим опаленням, за тепло в під’їзді оплачують. Тим паче, що цього вимагає закон відповідно до положення Кабінету Міністрів від 2005 року.
У “Тернопільміськтеплокомуненерго” пояснюють, під’їздами у багатоквартирних будинках користуються усі мешканці, відповідно справедливо буде і оплачувати за їхній обігрів теж усім. Зараз ситуація склалася по-іншому. Для людей з централізованим опаленням ця послуга включена у щомісячний тариф, тоді як власники квартир з індивідуальним опаленням платять тільки за обігрів власного помешкання.
Зараз у комунальному підприємстві готують відповідні договори, які мають укласти зі споживачами. Готові вже і розрахунки. Попередньо відомо, що власникам квартир з автономним опаленням, площа яких 50 кв м, платити в півроку потрібно близько 160 гривень, відповідно, майже по 30 гривень в місяць.
Андрій Чумак, директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”: “Ми будемо просити мешканців укладати договори. Якщо вже буде вирішено питання в договірному порядку або у вигляді публічного договору, або просто хто підпише, то ми будемо мати можливість звертатися в суд. Це єдиний метод, яким ми можемо це робити. З проханням суд прийняти рішення щодо там обов’язковості оплати. І все. Інших методів немає в нас”.

Директор підприємства стверджує, таким шляхом уже пішли Харків та Івано-Франківськ. Зараз працюють над виробленням механізму, аби відновити соціальну справедливість, але не знехтувати інтересами споживачів.

Андрій Чумак, директор КП “Тернопільміськтеплокомуненерго”: “На сьогоднішній день ми намагаємося виконати протест прокурора щодо невиконання багато років нами законодавства як підприємства. З однієї сторони нам треба це зробити як можна швидше, а з другої сторони, ми не хочемо це робити, не хочемо, щоб при цьому була якась зневага щодо другої сторони процесу – наших споживачів, користувачів обладнанням індивідуальних систем опалення”.

У Тернополі 38% усіх квартир мають індивідуальне опалення. Не доведеться оплачувати за обігрів під’їздів мешканцям тих будинків, де централізоване опалення не передбачене взагалі, а це, переважно, новобудови.

Джерело: ТВ4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top