Головна / TOP / Тернополян запрошують до традиційної щорічної акції “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності”

Тернополян запрошують до традиційної щорічної акції “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності”

398965_361839617212911_1167524702_nУкраїнське радіо офіційно оголосило про початок підготовки до акції “Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», проведення якої цього року заплановано на 11 листопада.

Традиційно диктант буде не лише можливістю перевірити свої знання з української мови та, в разі перемоги, отримати пам’ятні призи, а й відчути себе частиною великої країни, великої нації. Адже до написання радіодиктанту долучаються не лише мешканці країни, а й українці з закордону.
Написання радіодиктанту супроводжуватиметься двогодинним прямоефірним марафоном, під час якого ведучі Аліна Акуленко та Роман Коляда разом із гостями студії міркуватимуть про те, що таке радіодиктант – перевірка грамотності чи національна позиція, про необхідність таких об’єднавчих акцій. Йтиметься також про історію радіодиктанту та про тих, хто його писатиме, очікуються прямі включення з регіонів та коментарі відомих українців, які не побоялися писати диктант під прицілами телекамер.
Диктант традиційно диктуватиме доцент Київського університету імені Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко, який зараз працює над упорядкуванням оригінального тексту. Про що саме писатимуть диктант українці, Олександр не зізнається, але обіцяє, що текст буде не надто складним, хоча й без мовних родзинок не обійдеться.
Нагадаємо, що 2012 Українське радіо отримало 15 227 листів, з них 35 робіт – з однією помилкою. Бездоганно минулорічний диктант написало двоє учасників: восьмикласниця Дана Панірська (Житомир) та 72-річна пенсіонерка Ольга Чупик (Львів). Обидві переможниці, окрім пам’ятних подарунків та призів, отримали грошові премії у розмірі 5 тисяч гривень кожна.

Джерело: Українське радіо

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top