Головна / Кримінал / Тернополян «кинули» на солідні суми

Тернополян «кинули» на солідні суми

pl_card_forvard_091010_01Жінки повідомили шахраям реквізити банківських карткових розрахунків. У результаті зникло близько 10 тис. грн.
Двоє тернополянок потерпіли від шахраїв, сподіваючись вигідно продати та купити товар з допомогою мережі Інтернет.
Надмірна довірливість призвела до втрати значних грошових коштів – потерпілі злегковажили та повідомили реквізити банківських карткових розрахунків, – розповів начальник сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції Петро Колісник. – Запам’ятайте, цього не можна робити ні за яких обставин. Міліціонери неодноразово застерігали від таких шахрайств, але, на жаль, прості схеми обдурювання не зупинилися.
Купувати чи продавати товар за допомогою Інтернету – просто, швидко і зазвичай вигідно. Двоє тернополянок, сподіваючись на вигідні умови купівлі-продажу, подали оголошення. Невдовзі відгукнулись перші клієнти. Вони зателефонували жінкам на мобільний.
Шахраям вдалося вивідати конфіденційну інформацію – номери карток та пін-коди, – зауважили у секторі зв’язків з громадськістю обласної міліції. – З одного рахунку забрали 1660 гривень, з іншого – у п’ять разів більшу суму.
Коли на ваш телефон надійшов дзвінок від покупця, продавця чи представника банку і у вас хочуть дізнатись номер рахунку чи PIN-код доступу до картки, будьте обережні, застерігають правоохоронці. У жодному випадку не повідомляйте свої конфіденційні дані.
Якщо вас переконують у ризику втратити кошти чи інформують про будь-які інші банківські операції та вимагають надати якісь дані, не поспішайте, – застерігає Петро Колісник. – Краще зателефонуйте на гарячу лінію фінансової установи, адже номери зазначені на кожній картці
Довідка
Як вберегти свої гроші та не стати жертвами шахраїв:
* Надійно захистіть дані банківських карток.
* Не залишайте платіжні картки без нагляду та не передавайте третім особам.
* Нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами.
* Не зберігайте PIN-код разом із платіжною карткою.
* Не надавайте особисту інформацію електронною поштою. Жоден банк або сервіс не проситимуть у вас надати пароль доступу.
* Регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці.
* Якщо ваш банк надає послугу смс-повідомлень, обов’язково скористайтесь нею, адже це найшвидший спосіб отримати інформацію про стан вашого рахунку.
* У жодному разі не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці.
* Заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків.
* Якщо вас просять повідомити пароль або інші дані картки, одразу повідомляйте працівників міліції.
За інф. Сектору зв’язків з громадськістю обласної міліції

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top