Головна / Культура / Тернопільські динозаври полетіли до Японії

Тернопільські динозаври полетіли до Японії

kuz-300x205Тернопільський художник Сергій Кузнєцов створює незвичайні скульптури зі сміття. Його роботи вже зацікавили японських колекціонерів. Але сам творець не хоче пишних виставок і презентацій своїх творінь, і продовжує шукати натхнення.
«Я хотів втілити свою дитячу мрію – зробити такі скульптури, щоб їх можна було помацати руками всім бажаючим. Адже у кожного хлопчиська руки «свербіли» у музеї хоча би раз, але таки доторкнутися до кожного експоната. Але нас відгороджували то паркани, то вітрини, то стрічечки», – розповідає Сергій Андрію Вербіцькому, журналісту видання “Свобода“.
Комікс, який ожив
Сергій Кузнєцов спить дві-три години на добу. «Натхнення приходить дуже часто вночі. Адже коли з’являється ідея, я намагаюся її дуже швидко втілити в життя. Так було з моїми першими скульптурами. З юних років дуже захоплююся фантастикою. Вже багато років складаю свої комікси. І у мене виникла ідея «оживити» своїх персонажів. Тоді зі своїм племінником ми сконструювали робота, якого потім назвали дядею Стьопою. Запчастини знайшов у свого друга Володі. У нього – комп’ютерний клуб, в комірчині якого назбиралася величезна купа непотрібних деталей. З них і змайстрував перше творіння. Наприклад, хребет робота склав з двох десятків комп’ютерних мишок».

У робота з’явилася сім’я
Дядю Стьопу Сергій робив дуже швидко. Дверні вічка стали очима, а комп’ютерні відходи – тулубом. Вперше демонстрував його на рок-фестивалі «Форт місія». Там автор був одним із учасників творчої інсталяції. Кілька років робот кочував барами Тернополя. Тепер він знайшов почесне місце на дитячому майданчику. Якось йому відламали руку. Але це С.Кузнєцова зовсім не засмутило: «Якщо крадуть, це не розчаровує. Навіть радий. Адже комусь це знадобилося, а у мене є стимул продовжувати свою творчість!».
- Робот вже навіть має свою сім’ю – дружину і дітей. Але тещу своєму первістку точно створювати не буду», – сміючись розповів Сергій Кузнєцов.

З машинки «Зінгер» – автомат Калашникова, козел Наполеон і динозавр
На життя автор незвичайних виробів заробляє оформленням барів і ресторанів. Від скульптур особливих прибутків не має. Хоча два дуже оригінальних динозавра з дня на день поїдуть до Японії. «У цій сфері мене не хвилює прибуток. Цікавить реакція людей. Особливо дітей, коли вони радіють від побаченого. Для мене – це найкраща винагорода», – додав художник.
Працює Сергій Кузнєцов у стилі стімпанк і джанк-арт, під гаслом «Сміття не існує!». Але про ці напрямки він дізнався, коли вже кілька скульптур були готові. Зі старої швейної машинки «Зінгер» створив одного з динозаврів, козла Наполеона і автомат Калашникова. «Купую лише матеріали для скріплювання – шурупи, клей, дріт. Все інше збираю практично з-під ніг», – поділився Сергій Кузнєцов.
like.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top