Головна / Цікаво / Свекруха — стратегія виживання

Свекруха — стратегія виживання

nevistka-ta-svekruxa-yak-nalagoditi-vidnosiniСвекруха — своя кров … Випита до дна … Наречена після весілля отримує статус невістки. Разом зі статусом дружини набуває нових родичів — свекруху і свекра. Комусь дуже пощастить, і  ”нові  родичі” стануть величати її не інакше як дочка, будуть  любити і поважати. Однак, досить часто, молоденька дружина починає справжню війну з матір’ю чоловіка. І тут потрібна особлива стратегія виживання.

Невістка живе в сім’ї чоловіка

Важкий випадок. Як кажуть, зі своїм в чужий монастир не сунься. У кожній родині давно вкоренилися  свої правила. У кожної речі є своє місце. Молода дружина хоче показати свої  вміння, починає вести господарку по-своєму, що не дуже подобається свекрусі.  Який вихід?

Розумна жінка спочатку розвідає обстановку, хто за що в будинку відповідає. Багато чого залежить від культури, освіти, складу характеру, обставин. Можна  виробити хитру тактику — просити “нову маму” чогось навчити, щось у неї перейняти. Погодьтеся, ця жінка виховала вашого чоловіка, саме його ви вибрали , значить, уже є спільні погляди на життя.

Чим частіше невістка звертається до свекрухи за допомогою, з повагою,  тим швидше війна припиняється. Непрацюючі свекрухи з задоволенням посидять з малюком або приготують обід. Їм необхідно знати, що вони – потрібні. Якщо це не супроводжується “порціями отрути”, вважайте – вам пощастило.

Буває і таке — свекруха демонстративно не помічає невістку або постійно принижує її при чоловікові. У будь-яких відносинах є дві сторони.  Війна — розруха. Стратегія в цьому випадку для розумної невістки — доброзичливе ставлення до свекрухи, спокій, повага, терпіння. З часом, вона це оцінить.

Молода сім’я живе окремо

Моя мудра бабуся завжди говорила, що кожна сім’я повинна жити окремо. І все зробила для цього. Якщо у вашій родині такий варіант проживання — вам  пощастило. Зі свекрухою спілкуйтесь по телефону, відвідуйте на свята. Які б не були відносини, ці кілька годин можна і потерпіти.

Вибудовування відносин зі свекрухою — ціла наука. Чому б нам не бути вдячними за те, що ця доросла жінка нас чомусь навчила? Терпінню, дипломатії, толерантності, люб’язності. Зрештою, тут  можуть бути різні причини — ревнощі, невдоволення вибором сина, відчуття власної самотності. Завдання невістки не грати “за правилами” свекрухи, не скаржитися чоловікові і не ображати у відповідь. Це маніпуляція, виклик на бій. Важко, безсумнівно. Але, це серйозний життєвий урок.

Моя мудра подруга напрацювала свою тактику. Кожен раз, коли свекруха починає її пиляти за  невипрану білизну, відсутність обіду, – та  робить миле обличчя і покірно видає: «Так, мамо, я з вами згодна. Важко добиратися з роботи, втомлююся, стільки справ по будинку. От якби в мене була дбайлива помічниця … » Згодом,  сварлива свекруха добровільно погоджується взяти частину турбот на себе. Ну, а далі, за планом: «Мамо,  які смачні пироги, от би мені так навчитися … » Серце свекрухи починає “танути”, і мир в домі забезпечений.

Це  фірмове «навчіть» звучить вже багато років її заміжнього життя. Звичайно, вона вміє готувати, нітрохи не гірше свекрухи. Сім’я у подруги міцна, чоловік любить її, в тому числі і за мудре ставлення до своєї мами.

Залишатися в хороших  відносинах зі свекрухою потрібно завжди. Наші діти вчаться будувати сім’ю на батьківських прикладах. Створити затишок у домі можуть теплі жіночі руки і люблячі серця.

Жанна П.

Джерело: a-yak.com

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top