Головна / Здоров’я / Соціальний проект “Мистецтво, що об’єднує усіх!” триває в Тернополі

Соціальний проект “Мистецтво, що об’єднує усіх!” триває в Тернополі

IMG_2318Соціальний проект “Мистецтво, що об’єднує усіх!” триває в Україні. Тернопіль – не виняток. Усе – задля поліпшення психічного здоров’я населення.
Про це заявила нещодавно під час брифінгу головний позаштатний психіатр МОЗ України, директор Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України, доктор медичних наук Ірина Пінчук.

Сьогодні в Україні під наглядом лікарів-психіатрів перебувають близько 2,5% усього населення країни – майже один мільйон двісті тисяч осіб. Але за даними дослідження, яке проводили в нашій країні у 2000 році, кожна третя людина в Україні потребувала консультації психіатра протягом свого життя.
Нагадаємо, 10 жовтня в Україні відзначали Всесвітній день психічного здоров’я. Його мета – підвищити інформованість населення щодо проблем психічного здоров’я. Цей день сприяє відкритому обговоренню психічних розладів і стимулюванню інвестицій в їх профілактику та лікування, а також для зміцнення психічного здоров’я людей, нагадують у департаменті охорони здоров’я обладміністрації.

В Україні – більше мільйона людей із психічними вадами

- У рамках проекту “Мистецтво, що об’єднує усіх!” фахівці провели ряд заходів – від театральних вистав, у яких головні ролі виконували пацієнти, до виставок художніх робіт. Такі виставки проходили в різних регіонах, – додала Ірина Пінчук. – Ми не лише показували ці роботи у психлікарнях, а й демонстрували їх у соматичних лікарнях, дуже часто їх вивішували в медичних закладах, де лікують дітей з онкопатологіями.
На початку листопада, за її словами, планують провести спільну виставку, де будуть представлені картини наших пацієнтів та художників. Вона пройде в Одесі.
- Проект “Мистецтво, що об’єднує усіх!”, – додає Ірина Пінчук, – яскраво демонструє, що сама психіатрична служба України та ставлення суспільства до неї поволі змінюється. Ми говоримо, що прагнемо реформ у наданні психіатричної допомоги, хоча й усвідомлюємо, що в країнах, де такі зміни вже відбулися, вони тривали протягом 20-30 років.
Експерти вже підготували стратегію розвитку надання психіатричної допомоги в Україні. Тепер ця стратегія – на розгляді в інших міністерствах і відомствах, триває її обговорення. За словами головного психіатра МОЗ України, експерти вирішили проаналізувати досвід надання психіатричної допомоги з усіма, хто може бути залучений до її надання.

- Якщо раніше мова йшла про те, що тільки лікарі-психіатри можуть надавати психіатричну допомогу, то зараз говоримо про інше: важливо, щоб пацієнт з вадами психічного здоров’я отримав не лише психіатричну, але й соціальну допомогу, мав можливість дізнатись про особливі освітні послуги, отримав юридичні консультації і був упевнений, що його право на особливе ставлення від суспільства не буде порушене. Пацієнт з психічними вадами має отримувати не лише психіатричну, а мультидисциплінарну допомогу, – вважає Ірина Пінчук.
Довідка
Психічне здоров’я – це не просто відсутність психічного розладу. Воно визначається як стан благополуччя, при якому кожна людина може реалізувати свій власний потенціал, зарадити собі зі звичайними життєвими стресами, продуктивно і плідно працювати, а також бути повноцінним учасником соціуму. Тому не дивно, що стільки людей, особливо в країнах з низьким рівнем доходів, мають проблеми з психічним здоров’ям.
Сьогодні в Україні налічується 84 психіатричні лікарні на 39251 ліжко, з них 1781 – для дітей віком до 17 років, 28 психоневрологічних диспансерів, 104 денних стаціонари на 4601 місце. Також в країні діє 660 психіатричних кабінетів в структурі психіатричних і соматичних лікарень та 141 психотерапевтичних кабінетів.
Забезпеченість населення психіатричними ліжками становить 86,4 на 100 тисяч населення.
Кількість лікарів-психіатрів становить 3265 (7,2 на 100 тисяч населення), дитячих лікарів-психіатрів – 378 (4,7 на 100 тисяч населення), психотерапевтів – 205 (0,45 на 100 тисяч населення), лікарів-судово-психіатричних експертів – 95 (0,2 на 100 тисяч населення).
До речі, в Україні кількість осіб, що страждають на психічні розлади та є інвалідами, на кінець 2012 року становила 282748 осіб.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top