Головна / TOP / Протест проти забудови у самому центрі міста триває

Протест проти забудови у самому центрі міста триває

aethПротест проти забудови у самому центрі міста триває. Тернополян стривожили останні новини.

На території колишньої “ Жені-Женічки” незабаром мають почати будівництво 5-поверхового житлового будинку. Хоча уже два роки поспіль мешканці будинків, що на вулицях Сагайдачного 4, 6, 8 та Грушевського, 1 борються з будівельною компанією, що планує втілити плани забудови. На свої запити щодо дотримання будівельних норм тернополяни 3 жовтня отримали відповідь від директора “Креатор-Буду” Ігоря Гуди. І ці новини їх не втішили.

“Будівельні роботи триватимуть близько календарного року, – йдеться у листі. – Забудовником гарантується під”їзд до дитячого майданчику з дотриманням ДБН, збереження зелених насаджень на території, проведення будівельних робіт у робочий час без використання важкої техніки та будівельних технологій, які б спричиняли надмірне шумо- та пилонавантаження”.

Нормального проїзду до території забудови немає. Важку техніку пускатимуть через Театральний майдан, пояснив пан Гуда.

- Не знаю, як вони це робитимуть. Може, зведуть якийсь додатковий масив над майданом, – каже адвокат Петро Солонинко. – Це ж не вулиця, а прибудинкова територія. Тут їздити не можна. Але забудовник вже все погодив із міськрадою. Вони знайшли вихід – завозити техніку через Театральний майдан.

Міськрада ще у 2011 році своїм рішенням передала територію “Креатор-Буду”. Тернополяни одразу подали позов до суду з метою скасування цього рішення.

- Наразі справа – в Львівському апеляційному суді, – продовжує пан Солонинко. – У крайньому випадку будемо подавати до Європейського суду з прав людини. Будинок на Сагайдачного – в аварійному стані. Будь-яка вібрація може серйозно йому зашкодити, якщо не повністю зруйнувати.

Мешканці прилеглих будинків налаштовані радикально. Вони подають запити в різні установи. Просять усіх активістів, громадських діячів і політичних лідерів допомогти їм.

- Землю тут віддали за безцінь, – каже голова ініціативної групи мешканців будинків з вул. Сагайдачного, 6, 8 і Грушевського, 1 Олег Климчук. – Дане будівництво не прописане в генеральному плані міста. Наші будинки можуть почати валитися нам на голову. А ще – тут дитячий майданчик. Не віриться, що його залишать.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top