Головна / TOP / Порушення нервової системи більш поширені у жителів західних областей

Порушення нервової системи більш поширені у жителів західних областей

383833340Найбільше інфекційних захворювань в Україні зафіксовано на півдні і сході, від раку частіше страждають на Харківщині та Дніпропетровщині, а пацієнтів з розладами психіки багато у Криму. Про це свідчать дані Державного комітету статистики України за 2012 рік, пишуть Вести.

Так, лідерами за кількістю інфекційних захворювань стали (в порядку спадання): Севастополь, Одеська, Дніпропетровська, Івано-Франківська та Херсонська області. За захворюваністю на онкологію всіх “переплюнули” Харківська та Дніпропетровська області, Київ, а також Херсонська область та Севастополь.

Найбільше проблем з органами травлення медики зафіксували на Закарпатті, в Івано-Франківській, Рівненській, Харківській і Хмельницькій областях. Порушення нервової системи також більш поширені у жителів західних областей: Івано-Франківської, Вінницької, Львівської та Рівненської областей, а також Харківщини.

А ось на захворювання сечостатевої системи та венеричні інфекції частіше страждають у Дніпропетровській області, Києві, Харківській, Черкаській та Житомирській областях.

Як не дивно, найбільше захворювань дихальних шляхів зафіксували не на Донбасі, а у тих же західних областях та Києві (за спаданням – Київ, Львівська, Івано-Франківська, Київська і Вінницька області).

А проблеми з розладами психіки лікарі зафіксували у Криму, Севастополі, Київській, Житомирській та Луганській областях.

Втім, фахівці скептично ставляться до статистичних даних.

“Хворих на туберкульоз, бронхіальну астму та бронхіти більше на сході країни через жахливу екологічну ситуацію. У мене багато пацієнтів з Луганська, Донецька. Напевно, там більшою мірою ігнорують візит до лікарів, якщо, наприклад, їм дошкуляє кашель. У мене не рідкісні випадки, коли діти мало не силоміць приводять своїх батьків на огляд – самі вони так і відлежувалися б вдома”, – стверджує столичний пульмонолог Світлана Гук.

Не згодні з даними статистики й онкологи. За даними головного онколога Києва Дмитра Осинського, вже багато років поспіль лідером за кількістю ракових захворювань залишається Кіровоградська область.

“Область стоїть на уранових рудах. В топі також Запоріжжя та Крим. У випадку з південними областями багато в чому впливає сонячна активність”, – повідомив Осинський.

Як повідомлялося раніше, ще у 2011 році українців найчастіше вбивали хвороби серця.

Джерело: ТСН

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top