Головна / Здоров’я / Поради тернопільським батькам: як вибрати безпечні іграшки для дітей

Поради тернопільським батькам: як вибрати безпечні іграшки для дітей

original-1355389209Обираючи іграшки для малюків, потрібно звертати увагу на матеріал, із якого вони виготовлені. Бажано уникати пластмаси, покритої фарбою чи лаком. Адже ці речовини досить токсичні, тому можуть зашкодити малечі.
Іграшки повинні бути не тільки радістю для дітлахів, а й гарантією їхнього здорового розвитку. Саме тому при виборі іграшок батьки мусять проявити надзвичайну відповідальність.

У кожній родині є свої погляди стосовно вибору іграшки. Хтось вибирає товари відомих брендові виробників, мотивуючи це тим, що їхня продукція сертифікована та відповідає всім необхідним вимогам Міністерства охорони здоров’я (далі – МОЗ). Інші батьки звертають увагу на функціональне призначення іграшки, прагнучи аби дана річ сприяла інтелектуальному розвитку малечі. Є й такі дорослі, котрі підтримують безпечну простоту.
Двадцятип’ятирічний тато Максим часто самостійно купує іграшки для свого дворічного сина Іллюші. Він переконаний: краще нехай іграшок буде менше, проте вони будуть якісними.

- Перш за все, іграшка має бути без різкого їдкого запаху, – акцентує він. – Пригадую, нам хтось із родичів подарував невеличкого м’ячика, заповненого гелем. Якщо його кинути на підлогу, то він починав світитися. Синові подобалася така забавка. Але, коли я відчув неприємний запах від того чудо-м’ячика, то вирішив позбутися цієї іграшки. Не можу навіть уявити, що напхали в цей китайський «попригунчик». А дитина могла взяти його до рота, щоб погризти.
Смердючий запах та дешева пластмаса – не новина для сучасного іграшкового ринку, зауважує чоловік. Такі товари дешеві, тому користуються попитом серед батьків. Адже достаток багатьох родин нині – невисокий.

- Кожен хоче, аби у його малюка було багато цікавих іграшок, як у знайомих чи родичів, – продовжує тато. – Тому люди свідомо купують небезпечний непотріб. Але я чув в одній із телевізійних програм, що чим більше іграшок має дитина, тим менше вона ними грається. Тож, переконаний, краще купити справді потрібну якісну річ, ніж десять небезпечних яскравих товарів сумнівного виробника.

Як правило, кожна іграшка повинна мати відповідний сертифікат якості. Він свідчить про те, що даний товар пройшов необхідні лабораторні дослідження на безпечність. Батьки можуть попросити продавців надати їм такі документи. На ринках навряд можна знайти сертифіковану продукцію. Тому краще все ж купувати іграшки в спеціалізованих магазинах.
Мама Наталія купує іграшки переважно українських виробників. Вона впевнена, що в разі необхідності може пред’явити претензії певному підприємству.

- На вітчизняних товарах є наклейки з повною інформацією про виробника, – пояснює вона. – Тому є якісь гарантії безпеки. А, купуючи іграшки іноземних виробників, навряд можна сподіватися на те, що вони відповідатимуть за неякісну продукцію. Тим паче, ще незрозуміло, яким чином вони потрапили на наші ринки.
Окрім того, пані Наталії подобаються вітчизняні іграшки. На її погляд, вони – непоганої якості.

- Якщо порівнювати китайську й українську пластмасу, то наша краща, – акцентує вона. – І колір, і міцність матеріалу ліпші. Хоча, звичайно, бувають винятки. Є й китайські іграшки гарної якості, щоправда, вони дорожчі. Перевагою тих же самих іноземних забавок є багата функціональність іграшок. Наші виробники, на жаль, ще не навчилися робити багато механізмів, які привертають дитячу увагу.

Як кажуть, на колір і смак – товариш не всяк, тому кожен вправі вибирати те, що йому подобається. Але є обов’язкові правила для всіх покупців. Перш за все, деталі на іграшках мають бути міцно закріпленими. Продукція для дітей до трьох років не повинна містити дрібних деталей. Адже є загроза того, що малеча може поперхнутися ними. Педіатри радять не зберігати м’які іграшки в кімнаті, де спить дитина. Адже такі речі накопичують в собі пил та бруд. А це – гарний стимул для розвитку алергій та інших захворювань.

Безперечно, усі дитячі товари мусять бути упакованими в пакети з полімерної плівки. Інакше вони, мов губки, вбирають у себе всі шкідливі речовини ззовні. Так, приваблива іграшка може стати «притулком» для збудних різних хвороб, приміром стафілококу, стрептококу, туберкульозу тощо.
Але, окрім того, що іграшка безпечна, вона повинна бути ще й корисною, додають Максим та Наталія.

- Не бачимо смислу купувати немовлятам розвиваючі комп’ютери чи, наприклад Lego, – говорять батьки. – На кожному предметі є напис стосовно віку дитини, для якого призначений даний товар.
Обираючи сюрприз для малюка, батьки можуть явити, що чадо робитиме з іграшкою: споглядатиме, як цікаву статуетку, чи залучить до різноманітних ігор, проявляючи свій творчий потенціал.

Знаки на упаковках іграшок, які корисно знати батькам:
1159280

- знак відповідності обов’язковим вимогам. Він говорить про те, що іграшка пройшла ряд необхідних випробувань на безпечність. Проте, він ще не є гарантом безпеки для кожної дитини усіх вікових категорій.

 

1159281- вказує на вік дитини, для якої іграшка може бути небезпечною у зв’язку з її конструкційними особливостями та експлуатаційними характеристиками. Окрім знака, зазвичай, вказується конкретна вимога безпеки по експлуатації іграшки. Наприклад, «Використовувати під наглядом дорослих», «Промити мильним розчином» тощо. В Україні цей інформаційний знак було введено стандартом ДСТУ ISO 8124-1-2003.

1159282

- цей знак на своїх іграшках ставлять виробники ЄС, щоб показати, що продукція виготовлена у відповідності з вимогами директиви про безпеку іграшок. Він є додатковим і не являється позначкою якості чи безпеки. Проте, саме цей інформаційний знак є, свого роду, паспортом для іграшки і забезпечує її вільне перевезення по Європейському Союзу.

1159283

- «Знак Лева», розроблений Британською Асоціацією Ігор та Хобі, вказує саме на якість та безпеку іграшки. Він призначений безпосередньо для споживачів і є гарантом того, що виробник дотримався при виробництві усіх правил безпеки іграшки.

1159284

- «Підтверджений Знак Лева» свідчить про те, що іграшка пройшла тести на Стандарт Безпечності Іграшки, які містять досить жорсткі вимоги до іграшок.
Наталія БУРЛАКУ,

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top