Головна / Культура / Олександра Стібель розповіла, як вкладати у свої вироби душу

Олександра Стібель розповіла, як вкладати у свої вироби душу

lesya (200x300)Велике щастя для людини – вдало обрати професію та успішно в ній реалізуватися. Ще більша удача, коли хобі, здобутий фах та вид діяльності співпадають. Жителька села Підгороднє, Тернопільського району – Олександра Стібель – яскравий приклад такого щасливого  співпадіння, пише like.te.ua

«У вільний час люблю займатися бісероплетінням, декупажем, пластикою, декором пляшок і бокалів. За спеціальністю – вчитель трудового навчання. На даний час працюю в Малоходачківській ЗОШ І-ІІІ ступенів педагогом-організатором і керівником гуртка з бісероплетіння».

Саме із бісероплетіння, за словами майстрині, розпочалася її справжня пристрасть до рукоділля і, власне, реалізація в обраній професії.  «В Почапинській ЗОШ І-ІІІ ступенів я вела гурток «Умілі руки», там ми з дітьми виготовляли різноманітні вироби з бісеру, зокрема, квіти, різдвяні віночки, деревця, силянки, фрукти, бісерні писанки, ялинки тощо».

Оволодівши технікою бісеру, Олександра вирішила не зупинятися на досягнутому і освоювати нові грані своєї улюбленої професій. «Вже більше двох років я захоплююсь декупажем, пластикою, декором пляшок,  бокалів і свічок. В творчому доробку є понад 100 виробів», – розповідає майстриня.

А починалося все, чи вірніше продовжилося, з бажання поексперементувати з новими матеріалами і техніками. «Я починала робити декупаж  на горщиках для вазонів, підносі, дощечках для нарізання та ялинкових іграшках. Ця робота мене настільки  захопила, що потім я  почала робити декупаж пляшок, тарілочок».

Як розповідає Олександра, спочатку це були подарунки для родичів, друзів, знайомих. Пізніше майстриня взялася за рукоділля на професійному та комерційному рівні. «Свої  перші декоровані бокали я подарувала подрузі в її день весілля і мені приємно, що вони стоять на видному  місці і мої друзі згадують про найщасливіший день у їхньому житті. Згодом почала декорувати пляшки на замовлення до різних урочистих подій, таких як: день народження, ювілеї, весілля. Кожен свій виріб пам’ятаю тому, що в нього вклала частину своєї душі. Хочу, щоб він приніс задоволення, гарний настрій і добру згадку про мене», – зізнається рукодільниця.

Для людей – позитивні емоції та окраса святкових подій, а для майстрині – задоволення від роботи та теплі спогади. «Свої  перші бокали я подарувала подрузі в її день весілля і мені приємно, що вони стоять на видному  місці і мої друзі згадують про найщасливіший день у їхньому житті. Згадую, коли на день Матері в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що в  с. Підгороднє після відправи, діти вручали матерям вазони, квіти з бісеру, які ми напередодні виготовляли з дітками спеціально до свята. На очах в матерів тоді були сльози радості, тому що подарунок був від найдорожчих – їхніх дітей і зроблений ними власноруч».

Проте, для того, щоб створити будь-яке рукодільне чудо, у майстрині «під рукою» завжди повинен бути хороший настрій, час та всі необхідні матеріали. «При оформлені виробу враховую інтереси людини, вік та з якої нагоди адресовано подарунок. Час на декор виробу залежить від складності роботи та висихання фарби та лаку. Це може займати від 2 днів до 2 тижнів. Для роботи використовую акрилові фарби, лаки, гліттери, серветки, контури, стрази, намистинки, стрічки, тасьму, пластику, гофрований папір та ін. матеріали», – ділиться досвідом майстриня.

Різноманітні  матеріали для оздоблення і створення нових виробів Олександрі із мандрівок Україною та світом привозять її друзі.

Основний рецепт мистецького успіху Олександри Стібель – це постійне самовдосконалення, вміння бачити прекрасне навколо себе  та неодмінне бажання творити щось нове і цікаве.

Христина Салій, like.te.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top