Головна / TOP / Олександр Шепченко: В Тернополі не цінують дизайнерську, творчу роботу

Олександр Шепченко: В Тернополі не цінують дизайнерську, творчу роботу

DSC_5740Основна ціль веб-дизайну – створення неповторного образу.

Олександр, веб-дизайнер
Досвід роботи: 4 роки
Життєве кредо: Взявся за діло-доведи його до кінця
Сімейний стан: є дівчина

Чому обрав саме таку професію?
Після університету не знав що робити далі, куди направити свої вміння та навички. Мав досвід в програмуванні на початковому рівні, добре знав деякі програми по обробці растрових та векторних зображень, працював з відео обробкою. Більш за все хотів працювати з графікою. З часом оволодів навичками веб-дизайнера. Веб-дизайн обрав тому що, сьогодні це актуально. В цій професії не обов’язково бути “художником”, достатньо просто мати «смак» і втілювати мрію у реальність .

Чи потрібен талант, щоб стати професійним веб-дизайнером? Чи все приходить з досвідом?
Талант це добре, але, на жаль, в мене його нема в плані дизайну. Щоб стати професійним дизайнером, потрібно багато працювати і бути завжди в ТРЕНДІ, тобто «йти в ногу з часом». Сьогодні, те що здається актуальним, вже завтра може стати «вчорашнім днем».

Скільки в Тернополі можна заробити на веб-дизайні і чи достойна це сума для творчої роботи?
Все залежить від замовника. В Тернополі люди не цінують дизайнерську, творчу роботу. Відповідно, оплата за таку роботу низька, затрачений час не окуповується.

Велика конкуренція в нашому місті?
Тут важко сказати, я знаю декількох людей, які займаються веб-дизайном на високому рівні. Тому, думаю, конкуренція не велика.

Були думки відкрити свою веб-студію?
Думав. Подумав добре. Передумав.

Які програми використовуєш у своїй роботі? Якими програмами має володіти професійний веб-дизайнер?
Я використовую дуже багато різних програм. Наше суспільство звикло вважати веб-дизайнерів не тільки дизайнерами, але і верстальниками. Отже, професіональний веб-дизайнер має володіти такими програмами як Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, знати досконало HTML,CSS & JAVASCRIPT(це великий плюс), Adobe Edge, Adobe Edge Reflow.

На твою думку, чи є в нашому місті проекти, які можна відзначити за хороший дизайн?
Авжеж є. Хоч в Тернополі багато талановитих дизайнерів і художників, та все ж про веб-дизайн тут сказати нічого не можу. Сайти, які мені траплялися, не запам’яталися, бо всі мали незрозумілий дизайн.

Чого не вистачає в дизайні Тернопільських сайтів?
Тут можна говорити і говорити, та головне чого не вистачає – це зручності використання. Куди не сунься – купа реклами, і не видно потрібної інформації. Люди шукають інформацію, а не рекламі блоки.

Наведи приклади хороших закордонних сайтів
Ну тут важко сказати, все залежить від тематики сайту. Перелічу ті, в яких, на мою думку, все зроблено правильно.

https://redmart.com/

http://www.apple.com/

http://raconteur.net/

http://www.smashingmagazine.com/

http://www.reuters.com/

Що приносить задоволення в твоїй роботі?
Мені подобається моя робота, але не думаю що я присвячу їй все життя. Зараз я отримую задоволення від креативних та перспективних проектів.

Що б побажав починаючим веб-дизайнерам?
Багато читайте про веб-дизайн із закордонної літератури, а також слідкуйте за роботами відомих веб-дизайнерів та компаній. Це буде збагачувати вашу уяву і допоможе створити власні шедеври.

Спілкувалась Оксана Ратушняк
На Валовій

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top