Головна / Кримінал / Мати примушувала доньку жебракувати

Мати примушувала доньку жебракувати

P8091209077За висловами експертів, жебрацтво вже давно із соціального явища переросло у професію. Через таких «заробітчан» справжні жебраки часто залишаються без засобів до існування, а суспільство негативно ставиться до кожного, хто стоїть із простягнутою рукою.

Щоб не допускати оманливого жебракування, працівники міліції регулярно проводять відповідні профілактичні заходи. Зокрема, під час одного з них у Тернополі правоохоронців зацікавила молода жінка, яка на вулиці Шептицького просила милостиню у перехожих. – Підозрілим видався її зовнішній вигляд, – розповів старший дільничний інспектор Тернопільського міськвідділу Сергій Вишовський. – Вона була одягнена у старий одяг, але при цьому на голові мала дорогу перуку.

Коли ж міліціонери підійшли ближче та поцікавилися, чому і для чого вона збирає гроші, то у них відразу виникла підозра щодо реального віку прохачки. Молода жінка, якою вона видавалася у перуці, занервувала та почала розказувати жалісливу історію про хворого молодшого брата з мало не смертельним діагнозом, який перебуває у лікарні. Правоохоронці вирішили запросити її до відділу міліції.

Там зізналася, що насправді їй 16-років, але вона хоче здаватися дорослою, щоб люди більше повірили у надуману розповідь про хворобу брата.

Так, від ранку до 12 години вона вже встигла випросити у довірливих людей близько 200 гривень.

Більше того, неповнолітня також розповіла, що жебракувати її змусила рідна мати. Вони удвох приїхали до Тернополя із Закарпатської області, аби випрошувати милостиню, бо окрім цього «ремесла» іншого доходу не мають. Зате на цій справі знаються добре. Головне, кажуть, – правильний підхід, якомога більше жалісливих слів, а ще краще – якщо на руках є маленька дитина, або довідка про хворобу. Тоді у людей можна виманити більше грошей. Останніми роками такі жебраки «працюють» всюди: біля церков, магазинів, кав’ярень, на автостанціях, ринках і просто на вулиці.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження, матері загрожує до 5 років позбавлення волі.
Взагалі, на переконання правоохоронців, жебракування можна сприймати по-різному: як спробу врятувати себе чи близьких, як виманювання грошей через небажання шукати роботу… І це, зрештою, особиста справа – давати жебракові гроші, чи ні. Але, кидаючи у замурзані дитячі руки якісь копійки, слід замислитися і над тим, що найчастіше денний заробіток малих прохачів іде зовсім не до їхньої кишені. Гроші витрачають дорослі родичі чи знайомі на випивку, наркотики, розваги…

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top