Головна / Здоров’я / Майже 20 тисяч тернополян потребують паліативної та хоспісної допомоги

Майже 20 тисяч тернополян потребують паліативної та хоспісної допомоги

353243_900Близько 20 тисяч жителів Тернопільської області страждають на прогресуючі захворювання на пізніх стадіях розвитку.

Про це повідомила заступник директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Лідія Чайковська у Всесвітній день паліативної та хоспісної допомоги, передає кореспондент Укрінформу.

«Основними завданнями паліативної допомоги є забезпечення достойного завершення, знеболення та пом’якшення симптомів, що турбують хворого. В області все більше уваги приділяється саме догляду, психологічній підтримці хворого та його близьких, бо кожна людина заслуговує на те, щоб піти з життя гідно», – сказала фахівець.

За її словами, у Тернопільщині мешкає 125 тисяч людей, яким понад 70 років. Кожен шостий з них потребує паліативної та хоспісної допомоги. Хоча в області немає хоспісів, якісну медичну допомогу такі люди отримують у лікувально-профілактичних закладах області.

Зараз в Україні налічується близько 20 хоспісів та центрів паліативної допомоги, офіційними з них є тільки 12.

Джерело: www.ukrinform.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top