Головна / Кримінал / Люди бояться, що вдев’яте горять через односельця

Люди бояться, що вдев’яте горять через односельця

1158709Ціле село на Кременеччині тримають в постійному страху невідомі палії. Сільські чоловіки майже два місяці чергують по ночах, а міліція із села вже навіть не виїжджає

У с. Старий Олексинець від кінця червня горіло 9 разів.

Люди панічно бояться залишати обійстя та побоюються наближення вихідних і релігійних свят. Адже саме у ці дні невідомий зловмисник запалює у них на подвір’ях.

Люди у паніці переповідають один одному жахливі історії. Як, скажімо, про містичне оголошення, яке ніби то хтось з односельців бачив на одному зі згарищ. Там йшлося, що в селі має згоріти 20 будівель, вб’ють трьох людей і зникне одна дитина.

Односельці підозрюють, що шкодить у селі хтось зі своїх, місцевих. Адже палій добре знає, як непомітно зайти до обійстя, підпалити і втекти.

Голова Староолексинецької сільради підтримує людей у тому, що хтось умисно шкодить селянам. Причому зловмисник не зачіпає будинків. Натомість палить господарські будівлі, солому, сіно… Хто це робить і навіщо – не знає.

Вперше горіло наприкінці червня, ми думали – з необережності, – каже сільський голова Володимир Довгополюк. – Коли загорілось вдруге – особливої уваги також не надали. Однак, коли за деякий час спалахнуло втретє – тут вже зрозуміло, що підпалюють умисно.

Оголошення про заплановані підпали сільський очільник також не бачив. Вважає, що, можливо, це люди придумали від страху. В іншому разі селяни принесли б його у сільраду, а він передав би лист правоохоронцям.
Наші люди зібрали гроші, за які ми «реанімували» пожежну машину, – каже пан Володимир. – Вона залишилась у нас з часів, як колгосп розформували. Тепер люди дзвонять вночі – сам сідаю за кермо і їду гасити. Як горить – люди хапають відра і зі всього села збігаються.

Саме завдяки цьому авто вдалось швидко загасити сьому за рахунком пожежу, каже сільський голова. В іншому разі згорів би хлів, а може й хата. Пожежна бригада з Почаєва приїхала через 50 хвилин. Скоріше навіть спецтранспортом по жахливій дорозі до цього села не дістатись.
Останнім часом ми пожежників навіть не викликаємо, – каже Володимир Довгополюк. – Лише дзвонимо, повідомляємо, аби зафіксували.

Джерело:  20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top