Головна / TOP / Кращі вчителі могли отримати по 20 тисяч

Кращі вчителі могли отримати по 20 тисяч

ODA_Ternopola_z_parku_ShevchenkaУсе більше проблем стають очевидними через неприйняття бюджету-2013. Брак коштів відчутний і в освіті, і в медицині й в інших галузях.

Але бездіяльність облради спричиняє й інші проблеми. Скажімо, не фінансують нині жодну обласну програму. Більше того, страждають люди!

Так, відповідно до Постанови Верховної Ради України від 14.09.2006 р. “Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів” за особливі успіхи у здійсненні навчання і виховання учнів, вихованців, слухачів присуджується щорічна премія. І лише представникам Тернопільської області цьогоріч премій не присудять. Причина – неподання обласною радою відповідних документів.

Варто згадати, що лауреати, окрім дипломів і нагрудних знаків, отримують премію у розмірі 20 тисяч гривень!!! Нагадаємо, середня зарплата вчителя становить нині – 2650 грн. Рівень зарплати українського вчителя на 30% нижчий, ніж середній рівень оплати раці по Україні. Такі дані днями навів директор Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

“Чим завинили педагоги перед Тернопільською обласною радою?” – запитує в своєму акаунті на Facebook нардеп від Тернопілля Михайло Апостол.

Ще трагічнішим є допис у Facebook, зроблений першим заступником облради Сергієм Тарашевським: “У соцмережах і коментарях в Інтернеті нас уже назвали вбивцями!”. Таку реакцію у тернополянина спричинило прощання у селі Оліїв із Василиною, яка загинула під колесами автомобіля на проспекті Злуки у Тернополі.

“Ця жахлива подія, – пише пан Тарашевський, – вже вкотре оголила проблеми краю. Адже швидка на місце трагедії приїхала лише за 20 хвилин, бо зламалася, коштів на утримання та ремонт машин у медустанови немає. Немає обласного бюджету!

Щодня в області трапляються нещасні випадки – аварії на дорогах, у людей стаються інфаркти, інсульти, хтось важко травмується. У таких ситуаціях для порятунку важить кожна хвилина. Від вчасно наданої медичної допомоги залежать долі людей, їх життя. А якщо знову лікарі не встигнуть, бо зламається машина, чи забракне бензину? Хто візьме на себе відповідальність, шановні колеги-депутати? Ті, хто блокує сесію, унеможливлюють прийняття бюджету!”

До слова, у редакцію вже зверталися читачі, у яких виникли проблеми на Станції переливання крові. Йдеться про те, що через брак фінансування дана служба залишилася без спеціальних мішечків для збирання крові. Натомість привезти кров із районів немає змоги, бо районні лікарні не мають фінансування на такі потреби. Причина таких негараздів – недостатнє фінансування галузі, спричинене відсутністю кошторису на 2013 у різних бюджетних структур, які отримують фінансування саме з обласного бюджету.

- Гроші на зарплати учителям у нас є лише на половину грудня, – казав нещодавно на сесії міської ради міський голова Тернополя Сергій Надал. – І це при тому, що ми додаємо освітянам із власних ресурсів. До того ж, за Бюджетним кодексом, власними коштами фінансуємо потреби всієї позашкільної освіти міста. Проблема є і в медицині. Але там брак коштів не настільки серйозний.

Додамо,що у місцевих виданнях минулого тижня була інформація про те, що працівники обласної ради страждають від перебоїв із виплатою зарплати ще з літа!

До речі, єдина людина, яка нині реально може щось змінити: або змусити запрацювати ТВК, або ініціювати перевибори до облради,тобто губернатор Валентин Хоптян – у відпустці. Тому принаймні до 14 жовтня реальних кроків до виправлення ситуації очевидно не буде.

Довідка

Тернопілля – єдина (!) область в Україні, яка живе БЕЗ бюджету на 2013 рік. Тож витрати на все, в тому числі багатостраждальну бюджетну сферу йдуть із розрахунку 1/12 від видатків за 2012-й. А тоді і зарплати були нижчі, і соціальні допомоги тощо. Брак грошей на медицину, культуру, соціалку, спорт тощо, за фактом, у нас НАБАГАТО вищий, ніж в інших областях.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top