Головна / Культура / Іван Кравчишин: Особливим цей фільм стане і для наших краян

Іван Кравчишин: Особливим цей фільм стане і для наших краян

hronikiНедруги української культури кажуть, що вітчизняна кінематографія давно віджила себе і втратила всі можливі пріоритети лідерства, але фільм «Хроніки» є яскравою ознакою неабиякого оптимізму у цій царині.

Режисером стрічки є Іван Кравчишин, який займає одне з провідних місць у вітчизняному кінематографі. Українському глядачеві цей режисер добре відомий за фільмом «Прорвемось!». У його доробку понад 70 документальних фільмів на соціальну тематику, а фільм «В пошуках ковчега» отримав головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Бейруті. І.Кравчишин також удостоєний премії «Телетріумф» і визнаний кращим режисером 2004 року.

За словами режисера, його майбутній фільм – щира і лірична комедія про один день галицького села, що має на меті показати Галичину без шароварщини і пафосу. “Хроніки” складатимуться із трьох новел, з різними сюжетними лініями, але з тими ж персонажами. Перша новела про футбол, друга – про весілля, третя – про тестамент. В основу сюжету фільму лягли оповідання, автором яких є Богдан Волошин. Історія розповість нам про неймовірні події із життя гуцулів.

Особливим цей фільм стане і для наших краян, адже у стрічці вони зможуть побачити доволі знайомі їм обличчя тернопільських акторів та студентів інституту мистецтв Тернопільського педагогічного університету імені В. Гнатюка. Серед студентів – Андрій Оленин та Наталя Кубишини. До зйомок також залучені актори Микола Блаженко, Ігор Наконечний, Наталя Олексів та заслужений артист України Сергій Андрушко. Одну з головних ролей у фільмі «Хроніки», а саме у третій новелі про тестамент, зіграє тернопільський актор драми Володимир Процюк. З ним розмовляла кореспондент «Свободи».

- Володимире, як ви дізнались про кастинг до фільму?

- На дошці оголошень театру висіло запрошення на кастинг до фільму з робочою назвою «Хроніки». Спочатку я навіть не звернув на це особливої уваги, а пішов, так би мовити, за компанію.

Однак моє творче життя складається з випадковостей. Я, приміром, ніколи не мріяв про роботу в театрі чи фах актора. Все це послала мені доля. Завдяки зустрічі з народним артистом України, моїм наставником В’ячеславом Хім’яком, який зрозумів, що зі звичайного сільського хлопця може вийти освічена людина, я вступив на кафедру театрального мистецтва ТНПУ. Потім знову таки завдяки його порадам і моїй наполегливій праці я пройшов відбір до Тернопільського театру, а завдяки впевненості і стійкості, які мені прищепили наставники, отримав роль у фільмі.

Сам персонаж дещо переробили під мене, я гратиму такого собі 25-річного стрийка Михаля, який приїхав з міста до батьківської хати в селі Бурачковичі. Весь сюжет моєї новели крутиться навколо старого батька і його синів. У такій домашній атмосфері мені було легко вжитись у роль.

- Які моменти з фільму вам вдавалися найважче?

- Весь процес знімання був для мене абсолютно новим і тому непростим. Найбільшою несподіванкою був той факт, що у кінематографії багато тексту персонажу в сценарії не прописано. Більше того, мій персонаж дуже непосидючий, тому я повинен був виконувати багато каскадерський трюків, а деякі з них були небезпечними.

- Чи важко працювати зі справжніми кінозірками?

- Я б не сказав, що відчув якийсь дискомфорт, але «зірковість» фільму змушувала мене інтенсивніше працювати над собою. Мені дуже пощастило з моїм партнером, з яким я найчастіше зустрічався на знімальному майданчику. Роль мого старшого брата виконував заслужений артист України, актор Львівського академічного молодіжного театру імені Леся Курбаса Олег Цьона. Він багато мені підказував, ділився великим театральним і кінематографічним досвідом.

- Чи задоволені своєю роботою?

- Чекаємо виходу фільму на екрани, адже оцінювати працю, не бачачи її результату, неможливо. Варто сказати, що крім мене у фільмі знімались й інші актори нашого театру і що кожен з них викладався на повну.

Прем’єра фільму відбудеться у Києві та Львові в лютому наступного року. Після цього її демонструватимуть на телебаченні.

Наталя ЛУКІВ, студентка Галицького коледжу імені В.Чорновола

На знімках: режисер «Хроніки» Іван Кравчишин; актор Тернопільського академічного драматичного театру імені Т.Шевченка Володимир Процюк.

Фото автора

Джерело: Свобода

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top