Головна / Здоров’я / Хоспісне відділення з’явиться в області в 2014 році

Хоспісне відділення з’явиться в області в 2014 році

10297669mЗа словами начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради Ростислава Левчука, цей вид допомоги – порівняно новий для нашого міста. У лютому минулого року шість хоспісних палат відкрили на базі відділення невідкладних терапевтичних станів міської лікарні швидкої допомоги. За рік своєї функціональності вони вже набули популярності серед місцевого населення.
Паліативна медицина – надзвичайно корисна, – акцентує він. – ЇЇ покликання – допомогти людям з онкологічними патологіями, розсіяним склерозом, захворюваннями серцево-судинної системи тощо. Основним завданням хоспісів є забезпечення достойного завершення земного життя, знеболення та пом’якшення інших симптомів які турбують хворого. Адже важкохворі пацієнти як ніхто, потребують милосердя.

Наразі держава не виділяє коштів на утримання та забезпечення діяльності відділень хоспісної допомоги. Тому фінансування таких закладів відбувається за рахунок місцевих органів самоврядування та за рахунок благодійних коштів.
На жаль, наша область – єдина, котра не має повноцінного хоспісу, – розповідає керівник обласного осередку «Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» Ярослав Чайківський. – Шість палат, які наразі функціонують на базі міської лікарні швидкої допомоги, недостатньо, аби забезпечити перебування в них багатьох хворих одночасно.

Відділення паліативної та хоспісної допомоги на 30 палат планують відкрити на базі протитуберкульозної лікарні в селі Плотича. За словами пана Чайківського, це місце ідеально підходить для лікування хворих. Лікарня знаходиться за 10 км від Тернополя. Тому і тернополяни, і жителі області зможуть спокійно добратися до лікувального закладу. До того ж, будівля є пам’яткою архітектури, довкола якої – чудова садово-паркова зона (понад 8 га).
На виготовлення кошторисної документації витратили більше ста тисяч гривень, – продовжує фахівець. – Ще понад мільйон гривень потрібно на реконструкцію приміщення для хоспісу. Але все ж маємо надію, що відділення розпочне свою роботу в запланований термін.

Також вирішується питання штату працівників. Адже для повноцінного надання допомоги людям із невиліковними хворобами потрібен не тільки лікар-анестезіолог, а ще й психолог, духівник та соціальний працівник. Оскільки фінансові можливості таких установ доволі обмежені, потрібна допомога волонтерів, наголошує Ярослав Чайківський. Нині лікарня швидкої допомоги співпрацює з інститутом сестринства медуніверситу. Проте інших охочих допомагати хоспісним хворим поки що немає.
Не завадила б і підтримка місцевих меценатів, – говорить він. – З їхньою допомогою можна було б вирішити немало важливих питань. Ми, живі та здорові, рідко задумуємося про те, що буде з нами у випадку невиліковної хвороби. Може, ми так само колись опинимось у хоспісі?!

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top