Головна / Суспільство / Галинка Андрусів: Покликані бути королями

Галинка Андрусів: Покликані бути королями

photoЗ усіх історій, які я коли-небудь чула, мене особливо вражає одна. Я прочитала її вперше приблизно три роки тому, але і до сьогодні, коли зустрічаю людей, що вміють з гідністю відстоювати великий статус людини, постійно до неї повертаюся…

Маю на увазі історію, яку згадує у одній із своїх праць «Перейти пустелю…» польський богослов Міхал Адамський. У одному із епізодів автор пише про жінку, яка сірником могла зробити собі манікюр. А річ у тім, що вона була безпритульною, але старалася хоча би так дбати про свій зовнішній вигляд, через що її називали Принцесою. Цей простий приклад із життя однієї людини у світі мене завжди надихає, бо він показує: є щось таке у людині, що залишається з нею завжди, за будь-яких обставин. Я називаю цю рису королівськістю людського серця, подаровану нам Богом. Оте нібито таке просте бажання людини виглядати гарно зовні у таких складних життєвих матеріальних умовах є для мене прикладом того, що людина так само завжди покликана дбати і про красу внутрішнього світу… І навіть тоді, коли їй нелегко.

Як бути принцом чи принцесою свого життя, як ця жінка, у періоди життєвих випробувань, перебуваючи у ненайкращих умовах? Так, це доволі непросто. Сьогодні часто можна почути щось на зразок: «ми змушені так зробити, змушені піти проти правди, тут нема іншого виходу»… І в ті моменти, коли чую таке, я згадую цю жінку, яка вибирає дуже скромно-убогий метод виглядати гарно, але не втрачає людської подоби у зв’язку з нелегкими обставинами. І згадуючи її історію життя, я розумію, що жити можна чесно за будь-яких обставин і у будь-якій країні. То вже інша річ, що від чогось треба відмовитися, а чимось можливо і пожертвувати і збагнути, що король – це не той, який може мати все, справжній король – це той, який заради встановлення правди вміє від багато чого відмовитися.

Як залишатися королем свого життя, коли важко, навчив мене Клайв Стейплз Люїс устами однієї із своїх найвідоміших казок. Коли його персонажі-діти стають королями і королевами, то, правлячи великою країною, вони увесь час змушені боротися. Мене спочатку це аж дивувало: ну як у казці самі ж королі увесь час долають такі нелегкі випробування? Так часто здається, що у них уже все втрачено, що виходу немає, що їхній всемогутній друг про них забув… Але королі не впадають у відчай, а продовжують боротися, щоб встановити правду, бо знають, що бути королем – це не настільки мати права, наскільки виконувати обов’язки.

Ця казкова повість мені подобається тим, що вона нагадує справжнє життя, адже іншого способу відстояти свою королівську гідність, аніж у боротьбі, немає, а таку справедливу країну сьогодні має шанс творити кожен із нас. Прочитавши «Хроніки Нарнії», я зрозуміла, що всі ми також завжди покликані бути королями свого життя, як ці діти. Не у королівських мантіях, а в порваному вбранні, не в палацах і маєтках, а в лісах, серед моря, у постійних небезпеках вони завжди пам’ятають, що є королями, і мають безперестанку відстоювати цей особливий, подарований тільки їм, привілей.

Мені теж пощастило знати людей, які є королями свого життя. Це найбагатші люди у світі. Золото їхніх сердець – це те, що їм дуже личить. Вчуся у них любити, мріяти, жити. Хіба не є королем людина, яка піде втішати друга, переживаючи ту ж саму проблему, але жодним словом, йому про це не натякне і витре його сльози? Доброта – це дійсно благородна чеснота. Притаманна лише королям.

Ти завжди є королем, бо у тобі б’ється королівське серце. Бо ти створений на образ і подобу Божу. Це твоя найбільша цінність. Це те, що залишається з тобою завжди, що відібрати у тебе неможливо. Але тільки від тебе залежить чи готовий ти завжди, за будь яких обставин і випробувань, гідно з усмішкою і відкритим серцем відстоювати свій королівський титул…

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top