Головна / TOP / Депутати з Тернополя показали, як живуть у Києві

Депутати з Тернополя показали, як живуть у Києві

1159231Депутатів від Тернопільщини спитали: Чи влаштовують їх умови у готелі та чого не вистачає для комфортного життя?

А також: Де харчуються в столиці та скільки витрачають щодня на їжу? Чим пересуваються в Києві? Як і з ким проводять вільний час? Якщо даватимуть квартиру в Києві за державні гроші, на яку може претендувати народний депутат, чи візьмуть її?

RIA в гостях у народних депутатів

Михайло ГОЛОВКО, член депутатської фракції ВО “Свобода”:

Поданих законопроектів: 26

Поданих депутатських запитів: 15

Внесених поправок: 0

Життя в готелі має певні побутові незручності, визнає пан Головко. Проте вони майже непомітні, бо чоловік від ранку й до вечора — за межами номера.

- На дев’яту — фракція. Потім сесійні засідання, робота в комітеті з економічної політики, зустрічі, ефіри… До готелю лиш увечері повертаюсь, – розповідає народний депутат. – Перед сном вистачає часу документи прочитати і підготуватися до наступного робочого дня.

Вільного часу, каже нардеп, мало. Якщо з’являється, з депутатами його рідко проводить, здебільшого гуляє Києвом.

- Найчастіше бачуся з Олегом Сиротюком, бо живемо на одному поверсі, – каже Михайло Головко. – З іншими депутатами перетинаюся у Верховній Раді. Містом пересуваюсь на метро. Є можливість скористатися службовим авто, бо кожен депутат може за місяць наїздити певну кількість годин. Користуюся такою можливістю вкрай рідко, коли не встигаю.

Харчується депутат за межами готелю і витрачає в середньому 150 грн на день.

- У парламентській їдальні ситно пообідати можна за 60 гривень, – розповідає пан Головко. – Там намагаюся й поснідати. Увечері недорого перекусити можна поряд із майданом Незалежності, якщо знати, куди йти.

На запитання щодо квартири, яку може отримати народний депутат, пан Михайло відповів, що заяви не писав.

- Нам і не пропонували, – додає співрозмовник. – Якби почали роздавати, будемо партією вирішувати, як діяти. Мені, якщо чесно, достатньо й того, що є. Сім’ю перетягувати до Києва наміру не маю. Єдине, що в готелі немає умов, щоб привезти погостювати дружину з сином. Крім того, чекаємо поповнення в сім’ї. Дружина до моєї роботи і поїздок ставиться із розумінням, хоча сумує. Я теж сумую за нею і дитиною.
1159232

Михайло АПОСТОЛ, член депутатської фракції ВО “Батьківщина”:

Поданих законопроектів: 11

Поданих депутатських запитів: 11

Внесених поправок: 4

Тимчасове місце проживання – питання сьоме, вважає Михайло Апостол. Суми на харчування, які озвучив народний обранець, чи не найменші з-поміж оприлюднених іншими депутатами.

- О половині восьмої я вже на роботі, а повертаюся близько дев’ятої вечора, – каже пан Апостол. – Готелю для ночівлі цілком вистачає. Богу дякувати, що й таке є. Харчуюсь, де випадає, стараюся менше їсти (чоловік показує на свій живіт і сміється – прим. ред.). У 50 гривень вкладаюсь… Але це тільки тому, що з дому харчі беру.

Пересувається чоловік Києвом на метро. Саме цей транспорт, як він каже, дозволяє розрахувати і зекономити час.

- Часу вільного немає, – каже співрозмовник. – З депутатами спілкуюся на роботі, а з сусідами на поверсі — рідко. Повірте – люди зайняті і втомлені. Усі працюють в комітетах. Я — у комітеті з питань аграрної політики. Комітет забирає багато зусиль. Але бути посереднім депутатом не хочу, тому вникаю у нюанси роботи, застосовую власний досвід. Державі потрібно зрозуміти, що аграрний сектор – локомотив, який може вивести країну з проблем. Працюю над тим, щоб ситуація покращилась.

До квартири у Києві, яку мають право отримувати депутати, чоловік байдужий. Крім того, пан Апостол переконаний, що питання депутатських квартир узагалі не на часі.

- Квартир депутатам не даватимуть, цього навіть не закладають у бюджет, – говорить Михайло Апостол. – Економіка тепер така, яка є. І якби депутати почали ще про квартири думати, це була б нахабність. Крім того, депутати з інших політичних сил на такому фінансовому рівні, що мають не лише квартиру в Києві. Тому й потреби в них нема.

На роботу до столиці чоловік їздить сам. Дружина – на господарці.

- Діти вже дорослі, мають свої сім’ї, – каже нардеп. – Живемо з дружиною в селі. А село є село. Завжди хтось має бути, бо є за чим дивитися. Дружина, до речі, молодець, бо часто все на ній. Робота депутата така, що навіть коли я не в Києві, то часто допізна затримуюсь у справах, на зустрічах з виборцями.
1159233
Володимир БОЙКО, член депутатської фракції ВО “Батьківщина”:

Поданих законопроектів: 5

Поданих депутатських запитів: 13

Внесених поправок: 0

Основна незручність готельного проживання у столиці для нардепа – немає умов для приїздів родини.

- Жити в готелі неважко, а ось привезти дружину з двома маленькими дітьми проблематично, – каже чоловік. – В одній кімнатці важко розміститися усім. Та дружина з сином приїжджали, бо ж по два тижні без рідних важко. Щодо харчування, то в заклади майже не ходжу. Щось із дому беру, щось готую. Для цього й мікрохвильову піч у номер придбав. Це, звичайно, не є здорове харчування, але нічого.

На харчування чоловік витрачає менше сотні гривень за день. Навіть тоді, коли вибирається відпочити. Хоча останнє, як зізнається, буває дуже рідко.

- Якщо з’являється вільна годинка, зустрічаюсь із друзями, бо в Києві є і однокласники, і одногрупники, і просто друзі, – каже пан Бойко. – Зустрічаємось чи за гальбою пива, чи за філіжанкою кави. Спілкуємось. Києвом пересуваюсь здебільшого пішки. Адже Верховна Рада — поряд, мій комітет із питань регламенту — за 10 хвилин. Якщо кудись далі, то користуюся метро або службовим транспортом. Останнім, напевне, й години за місяць не наїжджаю.

З колегами-депутатами, особливо з фракції, Володимир Бойко також зустрічається поза роботою.

- Зустрічаємося, щоб пограти у футбол, – каже нардеп. – Недовго, хоча б годинку. Виїжджаємо для цього на спортивну базу “Динамо”.

Щодо квартир для депутатів, то пан Бойко висловився категорично проти.

- Для себе рішення прийняв – мені вона не потрібна, – каже нардеп. – Як член регламентного комітету я вважаю, що значно економніший варіант – службові квартири для депутатів. Прийняв повноваження – в’їхав, термін закінчився – виїхав. Такі квартири – одноразова витрата, а за готель платять щодня. Якщо порахувати все, різниця буде очевидною.1159234

Ігор ПОБЕР, член депутатської фракції Політичної партії “УДАР”:

Поданих законопроектів: 4

Поданих депутатських запитів: 12

Внесених поправок: 0

Коли навідались у київське помешкання народного депутат в готелі “Україна”, зустріли дружину пана Побера (нардеп у той час був на пленарному засіданні в Верховній Раді – прим. ред.).

- Жінка повинна бути з чоловіком, – каже Дарія Побер. – Тоді йому і працювати легше, і домашній затишок є, і підтримка. Бо кожному чоловікові приємно, коли його вдома чекають. На жаль, часто не приїжджаю сюди, бо в Тернополі — маленька дитина. Крім того, є багато своїх справ. За дитиною, коли мене немає, доглядає моя мама. Тому я впевнена, що вдома все гаразд.

Запитали ми пані Побер і про те, чи не ревнує чоловіка до роботи.

- Ревную, – каже вона. – Але я розумію, що це вибір мого чоловіка, його кар’єра. Тому у всьому його підтримую і допомагаю.

Про життя в столиці з паном Ігорем ми поспілкувалися по телефону. Депутату в готельному побуті також бракує кухні, де можна було б готувати їсти.

- Немає такої статті в бюджеті, згідно з якою депутату давали б кошти на оренду квартири, – говорить пан Побер. – Хоча це було б і зручніше, і дешевше в рази. Щодо витрат на харчування, то порівнювати мене з іншими не варто. Я, напевно, з’їдаю стільки, як усі наші депутати від Тернопільщини разом взяті (сміється – прим. ред.). Можете так і написати, що Побер їсть від ранку до вечора. Я — спортсмен, активно тренуюсь, готуюся до змагань.

До столиці нардеп майже завжди їздить власним автомобілем. По Києву потреби їздити в чоловіка майже немає, бо і парламент, і комітет неподалік.

- Вільний час присвячую своєму хобі, – каже депутат. – Тренуюсь у залі і в Києві, бо беру участь у змаганнях. Приміром, навесні знову став чемпіоном України та Європи. В кінці жовтня будуть чемпіонати світу. Якщо буде можливість, візьму участь. Щодо спілкування, то інколи можна увечері, навіть дорогою з роботи попліткувати (сміється – прим. ред.) з депутатами від Тернопільщини.

Пільги для депутатів, зокрема квартира і відпочинок у санаторії, – зайві, вважає Ігор Побер.

- Гучні заяви: “Я відмовляюсь від квартир, які дає злочинний режим” — не більше, ніж слова, – говорить нардеп. – Звичайно, ви відмовляєтесь, бо вам їх ніхто й не дає. Квартир тепер дійсно не дають. Хоча готелю таки потрібно шукати альтернату, бо можна суттєво зекономити бюджетні кошти.
1159235
Олег СИРОТЮК, член депутатської фракції ВО “Свобода”:

Поданих законопроектів: 110

Поданих депутатських запитів: 8

Внесених поправок: 0

У готельному проживанні пана Олега влаштовує все, окрім того, що нема можливості привезти сім’ю. Загалом же помешкання нардеп вважає комфортним.

- Я тут мало часу проводжу, – розповідає чоловік. – Верховна Рада, комітети, увечері — зустрічі, акції, як-от сьогодні – проти незаконного будівництва в Києві. Для того, аби переночувати, готелю достатньо. На харчування витрачаю невеликі суми. З дому привіз яблука, мед, інші продукти. Снідати не звик, п’ю чай. В обідню перерву також є робота. Про сніданок можна думати після 18 години (посміхається – прим. ред.).

Нардеп додає, що таке харчування корисно впливає на самопочуття та працездатність. На перекус пан Сиротюк витрачає 40-50 грн на день. Києвом пересувається на метро.

- Є службові автомобілі, якими можуть користуватися депутати, – розповідає Олег Сиротюк, – але якщо потрібне місце поряд із метро або поїздка відбувається в години-пік, то однозначно краще на метро. Хоча буває, що й автомобіль викликаю. Вільного часу майже не маю. Поспілкуватися з колегами-тернополянами можна в готелі. Щодо друзів у Києві, то вони у мене є. Та, якщо чесно, то до роботи у Верховній Раді я з ними зустрічався частіше, хоч і жив у Тернополі, аніж тепер.

Щодо квартир для депутатів, то проблема, на думку пана Сиротюка, з’явилась ще за перших скликань парламенту.

- Потрібно було на початку дев’яностих раз витратитись і побудувати будинок на 450 службових квартир, – говорить нардеп. – Від початку каденції жоден депутат від “Свободи” не написав заяву на квартиру, хоча я знаю, що такі заяви писали обранці з провладної більшості. Якщо квартири для депутатів і повинні бути, то лише службові. І вони не мають підпадати під приватизацію. Це вигідніше для бюджету, порівняно з тим, що є тепер.
1159236
Олексій КАЙДА, заступник голови фракції ВО “Свобода”:

Поданих законопроектів: 22

Поданих депутатських запитів:18

Внесених поправок: 1

Відсутність можливості готувати – основна побутова незручність готелю, зауважив у розмові Олексій Кайда.

- Зате знаю, де поряд є дешеві їдальні і гастрономи. Один нещодавно відкрили. Ціни, хоч це і центр столиці, не кусаються, – розповідає пан Олексій. – Щодо готелю, чесно кажучи, було б розумніше дати депутату півсуми, яку витрачають за номер, і нехай винаймає квартиру. Її б вистачило. Загалом, якщо маєте на увазі побут, мені нормально. Спати є де, гаряча вода є. Привіз дошку для прасування, праску. Вазон собі купив, образи привіз. І дружина зі мною (показує на велике фото на столі – прим. ред.).

На харчування чоловік щодня витрачає близько 150 грн. Купує продукти в магазині, обідає у парламентській їдальні. Києвом пан Кайда пересувається пішки.

- Все поряд, мій комітет з питань фінансів і банківської діяльності також неподалік, – розповідає депутат. – У Київ, а звідси до Тернополя їжджу свїм авто, яке заправляю за власні гроші. Від початку каденції я лише раз їздив потягом. І двічі літав у межах України. Щодо вільного часу, то віддаю перевагу новинам чи книгам. У Києві є кума та похресник. До них також стараюсь піти. Двічі в тиждень ходжу в спортзал, бо розминатися треба. Це розвантажує і корисно.

Квартири депутатам, чи то постійні, чи то службові, на думку народного депутата, набагато кращий варіант для бюджету, аніж готель.

- Порахувати, скільки витрачає держава на готель, неважко, бо ж за номер оплачують впродовж усієї діяльності депутата, – каже Олекій Кайда. – За добу це 500-600 гривень, за місяць — 15-18 тисяч, за рік — 180-220 тисяч, за п’ять років – 900 тисяч, а то й мільйон з лишком. Якщо в доларах, то це 110-130 тисяч доларів. За таку суму можна дві квартири в столиці придбати і хай депутати живуть, оплачують комунальні послуги. Тобто купити депутату квартиру в постійне користування в рази дешевше, ніж платити за готель.

Проте оптимальний варіант, на думку пана Кайди, це службові квартири.

- Цієї каденції квартир, чи то постійних чи службових, думаю, не буде, – каже чоловік. – Тому говорити про “якби” сенсу нема. Щодо готелю, то, вочевидь, комусь це вигідно.1159237

Іван СТОЙКО, член депутатської фракції ВО “Батьківщина”:

Поданих законопроектів: 5

Поданих депутатських запитів: 12

Внесених поправок: 0

Подивитися, де і як живе нардеп, якого у парламент обрали вже втретє, нам не вдалося. Через свою помічницю пан Стойко подякував нашій газеті за інтерес до нього та цікаву пропозицію, але в гості не запросив. Депутат пояснив відмову важким пленарним тижнем та засіданням комітетів, у тому числі виїзними.

Де саме зупиняється пан Стойко під час робочих тижнів у Києві — невідомо. В офіційній відповіді на наш інформаційний запит у Верховній Раді повідомили, що готелю для пана Стойка не винаймають. Разом з тим, у ЗМІ не одноразово казали про те, що чоловік має у столиці квартиру. Підтвердити чи заперечити цю інформацію ми не змогли, бо ж запитати в нардепа можливості не отримали. Податкової декларації народного обранця у відкритому доступі нема. Не надав її пан Стойко й руху “Чесно”, який збирав та оприлюднював податкові декларації усіх народних депутатів.

Іван Стойко, як депутат уже не одного скликання, квартиру в Києві від держави не отримував. Проте у 2005 році взяв грошову компенсацію від держави – 277 тисяч гривень. Сьогодні, зважаючи на інфляцію, це більше півмільйона гривень (розрахунки ми провели з допомогою калькулятора інфляції на database.ukrcensus.gov.ua – авт.). За ці гроші квартиру в Києві, як депутат озвучив під час брифінгу того ж року, не купував. Натомість запевнив, що придбав житло у Тернополі.1159238

Василь ДЕРЕВЛЯНИЙ, Член депутатської фракції ВО “Батьківщина”:

Поданих законопроектів: 8

Поданих депутатських запитів: 12

Внесених поправок: 0

Народний депутат, який і минулого скликання був у Верховній Раді, часу чи бажання показати, де та як живе, не знайшов. Хоча в телефонній розмові майже погодився.

- Живу там, де всі, в готелі “Україна”, – повідомив пан Василь, коли домовлялися про зустріч. – А не буде одноманітно? Номери однакові для всіх… Наберіть завтра, в годині дванадцятій.

Ми зателефонували нардепові, як і домовились, але слухавки чоловік не взяв. Наступні дзвінки того і наступного дня мали такий же результат. Пан Деревляний також не зателефонував.

Живе чоловік, як сказав сам і як повідомили у відповідь на наш запит працівники Верховної Ради, у готелі. Біля “України” наш кореспондент ходив час від часу впродовж декількох днів, проте побачити Василя Деревляного не вдалося.

Офіційної інформації, яка вказувала б на те, що в депутата є квартира в Києві, немає. Хоч пан Василь депутатом є не вперше, від держави ані квартири, ані компенсації за неї не отримував. Як сам повідомив в одному інтерв’ю в 2007 році, від такої пільги відмовився.

Цікавинки в депутатів: Ікони, книги, обереги

Побувавши в тимчасових помешканнях шести народних обранців, ми оглядали їх у пошуках чогось цікавого. Так, у номері Михайла Головка кореспондент побачив на робочому столі стоси документів, а в номері Володимира Бойка увагу привернули фотографії дітей. У помешканні Михайла Апостола журналіст помітив еспандер для тренування грудних м’язів, а в номері Ігора Побера — дві великих ікони над ліжком. В Олексія Кайди було багато різноманітних книг, а в його колеги по партії Олега Сиротюка – декілька різних (солом’яний та глиняні – прим. ред.) оберегів і сувенірів.

- У комітеті їх ще більше, але я не забобонний, – помітивши наш інтерес, сказав політик. – Ці речі зробили люди, які вклали в них свою майстерність і тепло. Привіз я їх з різних міст. Це така собі віддушина, яка піднімає настрій і робить оселю затишнішою.

Крім того, майже усі нардепи завезли в номери мікрохвильовки, чайники, праски, посуд, бо ж живуть там по тижню-два щомісяця.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top