Головна / Економіка / Де знайти дешевшу картоплю

Де знайти дешевшу картоплю

original-dd707e227baca48db0f99ecf963bebccМи з’ясували, як тернополяни можуть заощадити грошей на купівлі картоплі. Адже “другий хліб” цьогоріч коштує в рази дорожче аніж минулого. Щоправда, аби купити дешевше, доведеться витратити декілька годин та проїхати сотню кілометрів, пише 20 хвилин
- Кілограм – чотири гривні, – каже продавець картоплі ринку біля “Збруча”. – Якщо більше п’ятдесяти кіло, віддам по три сімдесят, якщо більше ста – по три п’ятдесят. Беріть, бо скоро подорожчає.
Подібні розцінки на чи не найпопулярніший продукт серед українців можна почути й від інших продавців на ринку. Торгівці, ніби змовившись, встановили одну ціну і не знижують її.
“Не можу танше”
Трохи дешевше картоплю тернополяни можуть купити під час традиційних ярмарків. Приміром, під час останньої такої торговиці оптом можна було придбати бараболю на і по 3.20 грн/кг. Та пощастило лише першим покупцям. Адже коли продавці побачили попит і розпродували те, що мають, то їхали за новою порцією і піднімали ціну.
Принципом: “є збут – росте ціна” скористалися й продавці картоплі на різних форумах міста. Приміром, на одному з них користувач почав продавати у вересні картоплю по 1.50 грн/кг. Але коли торг пішов, а ціна на ринках стрімко поповзла угору, подвоїв вартість.
- Ціни високі не тому, що майже не вродило, бо урожай більш-менш є. А тому, що в нас люди таку натуру мають,- припускає тернополянин Богдан Скачко. – Можна з хорошою націнкою і по два гривні продавати, але ж ні… Це не економічний, а захланий підхід. Навіть бабулі, що на стихійних ринках у вересні по півтори гривні з радістю віддавали свій урожай, зараз хочуть чотири і ще й кажуть: “Не можу танше, бо того року так погано зародило… Я стільки наробилась над тою бараболею”.
Шукати хоч дешевшу картоплю журналісти RIA вирішили в селах за Тернополем. Обрали два напрямки – Теребовлянський та Залозецький. Поїхали автомобілем. “Купувати” вирішили 250 кілограмів картоплі. Це п’ять-шість мішків, які можна загрузити в багажник та на задні сидіння легківки. Такої кількості вистачить на зиму для однієї великої родини, або двох молодих сімей. Їхати ми вирішили до 45 кілометрів, бо ж далі витрати на пальне перекриють вигоду від дешевшої картоплі.
Знайшли за 2,6 грн/кг
У Великій Березовиці та в Мишковичах всі, кого ми питали про картоплю, пояснювали, що її в селі ніхто не продає.
- Ви, може, далі їдьте, у глухі села. Бо тут люди тільки для себе садили,- каже мешканка Мишковичів.
Про те, чи бува нема картоплі на продаж в кожному з населених пунктів де ми побували, питали в сільмагах та по людських подвір’ях. У селі Кровінка, за 30 км від Тернополя , газда, який живе неподалік віадука, згодився продати потрібний нам продукт.
- Маю покупців за три п’ятдесят, – сказав чоловік. – Але якшо за три сімдесят берете, даю.
У селі Дружба продавців ми не знайшли. А ось у селі Зеленче, що за 37 км від Тернополя, жінка котра живе біля церкви, згодилась продати бараболю дешевше.
- Менше трьох гривень за кілограм не віддам, – сказала господиня років 50 з вигляду. – Вродило погано, то можу тільки два корці продати. Але мусите йти в льох і собі набрати.
В наступному селі не продава ніхто.
- Та шо дитино, я відколи живу, то такої поганої бараболі не бачила, – каже мешканка села Залав’є. – Шо закопали, то викопали. Люди, в кого краще трохи, то рідним пороздавали.
Село Підгайчики – на кордоні нашого ліміту поїздки, за 42 км від Тернополя, виявилось найкартоплянішим. Одразу в трьох ообійстях нам погодились продати картоплю.
- Тільки для себе маю, але якшо треба, то можу віддати пару мішків, – говорить мешканка Підгайчиків. – Вчора сваха дзвонила, вона біля Черкас живе. То казала, шо там вже по шість. Я можу віддати по чотири.
Інша господиня, порадившись телефоном із сином, згодилась продати картоплю за три гривні. Та ми питали далі.
- Чув, сусідка має на продаж, – сказав чоловік на подвір’ї навпроти костелу в Підгайчиках. – Вона на цвинтар пішла, зараз я її знайду. Чекайте.
За десять хвилин прийшла господиня і поцікавилась, скільки пропонуємо. Не роздумуючи, ми сказали, що готові купити по 2,5 грн/кг.
- Та то мало. Самі ж знаєте, як вродило, – каже пані, яка назвалась Ольгою. – У мене бараболя суха, одна в одну, не порізана, вже в сітки набрана. За 2,60 віддам.
На продаж жінка мала з півсотні сіток по 20 кг в кожній. За такою ж ціною, як дізналися від продавчині, можна виторгувати ще в декількох місцевих.
“Моя ціна – добра”
Інший напрям нашої поїздки виявився неуспішним. Картоплю в селах Біла, Чистилів, Івачів, Ігровиця та Дітківці продавали лише двоє людей. У Чистилові місцевий фермер, до якого нас спрямували люди, просив за картоплю чотири гривні. А в Дітківцях місцева жінка була готова віддати картоплю за 3,7 грн/кг.
- Тиждень тому їздила вантажівка, то в людей по три п’ятдесят купували, – пояснила господиня. – Хто мав – продав. Мене не було тоді. Зараз в Тернополі вже по чотири двадцять, то моя ціна добра…
Отож за 42 кілометри від Тернополя реально купити картоплю по 2,6 грн/кг. На пальне, аби доїхати, доведеться витратити 95 гривень. Якщо порівнювати з ринковою, гуртовою ціною, то економія відчутна. Так, на ринку за 250 кілограмів з ціною 3,5 грн/кг доведеться викласти 875 гривень. Якщо ж купувати в Підгайчиках по 2,6 грн/кг, то ціна буде 650 гривень. Різниця в цінах – 225 гривень. Якщо відмінусувати витрати на пальне, то чиста економія сягає 130 гривень. Мало це чи багато, кожен вирішить сам. Проте під час поїздки можна дешевше придбати ще якісь продукти, приміром ті ж курячі яйця. Цей продукт на ринку зараз коштує два гривні за штуку. У людей по селах можна випитати і за 80 копійок.

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top