Головна / Економіка / Часи СРСР і сьогодні: що можна було купити за “пів-літри”

Часи СРСР і сьогодні: що можна було купити за “пів-літри”

174091552Продукти , проїзд , комунальні послуги, покупка автомобіля та культурне дозвілля за часів СРСР були значно дешевшими .
Старше покоління часто згадує ціни при Радянському Союзі – ковбасу по 2 р . 20 коп. , Булочки по 9 копійок , газовану воду з сиропом по 3 коп.
До порівняння нас надихнув Савелій Крамаров у роздумах «Як жити далі», герой якого вимірює вартість життя радянської сім’ї в пляшках горілки.
Чи справді життя тоді було набагато дешевше ? Спробуємо порівняти ціни на популярні товари в СРСР і сучасній Україні .
Наприклад , півлітрова пляшка горілки Московська коштувала 2,87 р . Півлітрова пляшка горілки типу Хортиця Срібна сьогодні коштує 32 грн. Згідно з опитуваннями , ціновий діапазаон горілки сьогодні 30-35 грн. за пляшку.
Що дорожче?
Подальші розрахунки показали , що в пляшці горілки часів СРСР «вміщується» 287 сірникових коробок , а в пляшці української – 103 . За пляшку горілки при Радянському Союзі можна було купити 41 кг солі , зараз – 13. Тоді за ціною півлітра можна було придбати 22 батона ( зараз 8 ) , 24 яйця ( зараз 18 ) , 2 з гаком кілограма свинини (зараз близько 600 грамів ) та 18 пакетів молока пірамідкою по 0,5 л (зараз 6 півлітрових пакетів) .
За 2,87 р . можна було 11 разів сходити в кіно на вечірній сеанс , а зараз за 30 грн. можна купити один квиток. При Союзі замість того , щоб купити «пів літри» , можна було місяць їздити на роботу на автобусі. Зараз за ціною пляшки горілки можна купити 21 квиток на автобус.
Що дешевше?
Однак не все подорожчало. Наприклад , за ціною радянської горілки можна було купити 3,2 кг цукру , а за ціною української – 4,6 кг .
А от що дійсно стало набагато доступніше , так це – особистий автомобіль . Вартість ВАЗ -2102 в 1974 році була еквівалента вартості 2101 пляшки горілки. А сьогодні новий ВАЗ -2114 коштує , як 995 пляшок.
Та й на середню зарплату в 3304 грн. ( За даними Держслужби статистики) українець може дозволити собі 103 пляшки , а радянська людина на свої 174 р . ( Середня зарплата 1980 р.) – 60 пляшок.

Джерело: dengi.ua

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top