Головна / Здоров’я / Боротися з грипом готові 9 тисяч лікарів

Боротися з грипом готові 9 тисяч лікарів

1378100892_ge-1Динаміка захворюваності на грип та ГРВІ перебуває у межах норми, і в жодному з міст України загрози переходу епідемічного порогу не існує.

Про це повідомив перший заступник голови Держсанепідемслужби Олександр Кравчук. Цитує заяву чиновника сайт департаменту охорони здоров’я: “Протягом епідемічного сезону 2013-2014 рр. в Україні можлива циркуляція трьох штамів збудників грипу. Це A/California/7/ 2009 (H1N1) – pdm09, A/H3N2/Victoria/361/ 2011b, B/Massachusetts/2/2012″.

Директор Департаменту реформ і розвитку медичної допомоги МОЗ України Микола Хобзей розповів, що в разі пандемії понад 9 тисяч лікарів готові надати медичну допомогу, а в лікарнях підготували більше 22 тисяч ліжок для пацієнтів.

Начальник управління громадського здоров’я МОЗ України Алла Григоренко додала, що для протидії виникнення пандемії грипу розробили чіткий алгоритм дій як на місцевих, так і на державному рівнях.

Гендиректор Державного підприємства “Державний експертний центр МОЗ України” Олена Нагорна поінформувала, що в Україні зареєстрували 12 типів різних вакцин для протидії грипу та ГРВІ. Голова Держлікслужби Олексій Соловйов запевнив, що на складах вітчизняних виробників на даний момент є 6,5 млн упаковок лікарських засобів проти ГРВІ, а до кінця року їхня кількість збільшиться ще на 20 млн.

Коментар

Світлана МАЦІПУРА, головний спеціаліст головного управління Держепідслужби України в Тернопільській області:

- Розпочалася осінь, діти пішли в садочки і школи, тому кількість хворих почала зростати. Із жовтня буде оголошено передепідеміологічний період щодо захворюваності на грип і ГРВІ. Поки що всі діагнози стосуються гострих респіраторних вірусних інфекцій.

Лише тип В “Масачусетс” є для нас цього року новим. Хочу зауважити, що відповідно до цих прогнозів розробили вакцину, яка в нашому місті вже є. Подбати слід і про неспецифічні методи профілактики. Можна вживати імуностимулятори, які піднімають захисну функцію організму, а також вітаміни. Правда, найкраще у цей час споживати овочі і фрукти. Потрібно також загартовувати організм, займатися фізкультурою, адже це сприяє посиленню імунітету. Ну і не забувати про повноцінний сон, збалансоване харчування та уникати стресів.

Джерело: 20 хвилин

 

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top