Головна / Здоров’я / Активні ігри допоможуть позбутися проблем з мовленням у дитини

Активні ігри допоможуть позбутися проблем з мовленням у дитини

kak-razvit-meikuРізні фізичні вправи, приміром, лазіння драбиною та у спортивному комплексі, розвивають дрібну моторику рук. Але в ході занять потрібно обов’язково приділяти увагу рівномірній роботі обох верхніх кінцівок.
Пальчикові ігри та вправи – чудовий засіб для розвитку дрібної моторики у дітей. Займатися ними можна вже з першого місяця життя малюка.
Нині у багатьох дітей є проблеми з мовленням. Однак їх дуже легко позбутися, займаючись розвитком дрібної моторики. Про важливість гарної координації рухів дитячих пальчиків говорять учені всього світу. На їх переконання, думка й око дитини рухаються з тією ж швидкістю, що й рука. І цей взаємозв’язок зберігається протягом усього періоду дитинства.
Розуміючи те, що від рівня розвитку дрібної моторики залежать інтелектуальні досягнення чада, Наталія Розумовська практично з народження сина приділяє цьому питанню надзвичайну увагу.
- Хтось може подумати, що криється за загадковим словом «моторика», – каже вона. – Хоча насправді кожен із нас займається цим у повсякденному житті. Приміром, улюблена забавка «Тосі-тосі» – також, свого роду, вправа на розвиток дрібної моторики. Малювання олівцем, фарбами, фломастерами, одягання й роздягання – чудово розвивають дитячі пальчики.
Мама переконана: якщо під час гри говорити з малюком, промовляючи віршики чи співаючи пісеньки, то мовлення розвивається швидше та краще. Адже чадо намагається повторити за мамою чи татом. До того ж, імпульси, які йдуть від пальців рук, активізують роботу мозку.
- Коли Денису було всього два тижні, свекруха подарувала мені цілу книгу, присвячену даній тематиці, – додає жінка. – Спочатку я не зовсім розуміла її вагомість. Але віршики з книги часто використовувала для спілкування з малюком. Розповідала їх під час купання, масажу, перед сном. Спробувавши один раз виконати одну із вправ на розвиток моторики, я помітила, що синові дуже подобаються наші заняття. Він енергійно махав ручками, намагаючись повторити мамині рухи. Із часом ми все більше розширювали комплекс вправ.

Йдучи на прогулянку, Олечка одразу шукає, чим можна погратися. Вона постійно шукає на дорозі камінці різної форми, складає їх докупи. А як побачить пісок, то може не вилазити з нього до самого вечору
0123
Окрім різних занять, чудово розвивають моторику іграшки. Асортимент – надзвичайно багатий. І кожен із батьків може вибрати їх, орієнтуючись на власний смак та розмір гаманця.
- Ми купували Денисику змійки, квадратики, спеціальні дошки з різноманітними фігурками, – говорить пані Наталя. – Наприклад, змійка складалася з десяти елементів різної форми. Там є і квадратики, і прямокутники. До того ж, на поверхні кожного такого елементу – невеличкі пухирці. Торкаючись їх, малюк реагує на зміну тактильних відчуттів.
У маленької Олечки Павлишин також є іграшки на розвиток дрібної моторики. За розповіддю мами Лілії, донечка обожнює бавитися зі своїм ведмедиком, якого потрібно вдягнути у вбрання .
- Ще в нас є велика ракета, у яку необхідно вставляти різні фігурки, – каже жінка. – Доня залюбки підбирає коло, трикутник чи ромб. Якщо фігурку вставити правильно, ракета починає грати. Також ми любимо ліпити щось із дитячого пластиліну. Він не липне до рук, але з нього виходять цікаві статуї та звірі. Окрім пластиліну, використовуємо для ліпки ще й тісто. Тому роблячи печиво, я завжди залишаю шматочок тіста для ігор.
Щоб розвивати моторику пальців, не обов’язково купувати спеціальні іграшки. Адже більшість з них коштують недешево, додає Лілія Павлишин. Чудовою альтернативою є використання підручних матеріалів.
- Олечка обожнює гратися макаронами, – продовжує вона. – Я завжди маю в запасі макарони різної форми: трубочки, спіральки, ракушки, бантики тощо. Ще в нас користується попитом квасоля. Татко навчив донечку класти квасолинку під чашечку, щоб інші вгадували, де вона схована. Такий собі фокус! (посміх. – прим. авт.). А коли Оля добереться до пакета з горохом, то охоче мне його. Мабуть, їй все ж таки подобається відчувати різну форму предметів.
Окрім забавок у мами на кухні, дівчинка ще любить знаходити цікавинки на вулиці. На прогулянці вона завжди збирає якісь гіллячки, камінці різної форми. А під час гарної погоди бавиться в пісочку.
- Рученятами ліпить пасочки, замки, фортеці, – каже мама. – Може гратися кілька годин поспіль. Як на мене, такі забавки на свіжому повітрі дуже корисні для малюків.
Через місяць Олечці виповниться два рочки. Дівчинка, за розповіддю батьків, добре говорить. Три слова до купи «в’яже» без труднощів. Тож мама сподівається, що їхні заняття розвитком дрібної моторики не минули марно.

Наталія БУРЛАКУ

Джерело: 20 хвилин

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top