Головна / TOP / Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень

Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень

1353599719Українська прокуратура обрала шлях євроінтеграції. Реформування має відбутись не пізніше, ніж за 5 років з початку дії нового кодексу. В цей період потрібно створити Державне бюро розслідувань, до якого передадуть повноваження органів прокуратури з розслідування кримінальних проваджень. До того часу прокуратура продовжуватиме виконувати свою функцію.

Реформування починають і апарати обласних прокуратур. Його детально обговорили на розширеному засіданні колегії прокуратури Тернопільської області. На зміни маємо 5 років з часу, відколи почав діяти новий Кримінальний процесуальний кодекс. Вже на початку цього року в області ліквідовано 10 посад слідчих прокуратур районного рівня. В обласній прокуратурі пояснюють: навантаженість на них зменшилась. Загалом же в області достатньо одного слідчого підрозділу в апараті прокуратури.

- В апараті прокуратури області досудове розслідування здійснювалося 4-ма слідчими слідчого відділу, якими цього року до суду скеровано більше третини від усіх закінчених кримінальних проваджень, тобто 12 із 34, – розповів прокурор Тернопільської області Геннадій Мовчан.

Раніше до повноважень прокуратури входило і проведення досудового розслідування, і нагляд за дотриманням законів під час його проведення. Новий Кримінальний процесуальний кодекс позбавляє прокуратуру слідчих повноважень. Реформування починається з центрального апарату. Проте конкретні пропозиції Генеральна прокуратура України підготувала і щодо реорганізації слідчих підрозділів на місцях.

- Виходячи з вимог Кримінального процесуального кодексу система підрозділів буде базуватися на двох принципах. По-перше, ліквідація слідчих посад в міськ- і райпрокуратурах та об’єднання слідчих підрозділів в області. По-друге, розмежування слідчої діяльності та процесуального керівництва. Такий підхід максимально наближує існуюче співвідношення слідчих і наглядових розділів до моделі, запровадження якої об’єктивно вимагає новий процесуальний кодекс, – каже Геннадій Мовчан.

Джерело: ТВ4

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top