Головна / TOP / Європейський диплом психологічно позитивно впливає на українських роботодавців

Європейський диплом психологічно позитивно впливає на українських роботодавців

o1Українці посідають перше місце за кількістю студентів-іноземців у польських вузах. Минулого навчального року їх було 6,3 тисячі. За рік кількість українців зросла вдвічі, ідеться в звіті тамтешньої освітньої організації “Перспективи”. Кожен четвертий іноземний студент у Польщі зараз – українець. На другому місці білоруси – їх майже 3 тисячі. Третина іноземних студентів вивчають у Польщі економіку, понад чверть – медицину, 11 відсотків – технологічні спеціальності, 8 відсотків – соціальні науки, пише Журнал “Країна”.– Часом до іноземного вузу потрапити легше, ніж до українського. Ціна за навчання не набагато вища, а подекуди й нижча. У багатьох країнах є можливість отримати грант або вчитися на пільгових умовах. Освіта в Євросоюзі йде в ногу з часом. Крім того, європейський диплом психологічно позитивно впливає на українських роботодавців.
У більшості європейських країн нема такого поняття, як вступ до університету. Учень після школи зі своїми оцінками та рекомендаціями має право обирати вуз. Україні теж потрібно відмовитися від традиційного фінансування державного замовлення на підготовку спеціалістів, а перейти на систему надання грантів. Не університет визначатиме, кого приймати до себе, а абітурієнт обиратиме, куди податися вчитися. Той університет і отримає державні кошти за його навчання.
Тільки й розмов, що нашим університетам треба потрапити до світових рейтингів. Це  не  може бути метою. Хіба наслідком реформування вищої освіти, що досі лишається радянською.
У парламенті лежать три законопроекти про вищу освіту. Від опозиції, ректора Київського політеху Михайла Згуровського та “регіонала” Сергія Ківалова. Останній передбачає повернення у позавчора. Базується на тому, що Міністерство освіти контролюватиме вузи до найменших дрібниць. Це нагадує вертикаль управління загалом у державі. Група Згуровського завуальовано пропонує значну частину повноважень перекласти з Міністерства на ректорів. Опозиційний проект спрямований на децентралізацію освіти та збільшення впливу на неї громадськості й студентського самоврядування.
У суспільствах, де збільшується кількість людей із вищою освітою, пропорційно зменшується злочинність. Звісно, мова йде про якісну освіту.

Джерело: Журнал “Країна”

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована.Обов'язкові поля позначені *

*

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Scroll To Top